Program nauki szkolnej nie zaspokaja w pełni potrzeb naszych dzieci. Jedną z nich jest rozwijanie własnych zainteresowań, posiadanie pasji, która cieszy i pomaga budować poczucie własnej wartości.

Oferta zajęć dodatkowych jest dziś bardzo szeroka – od sportu, przez sztukę, po programowanie. Jakie zajęcia wybrać, aby dziecko mogło lepiej rozwijać się fizycznie i intelektualnie? Kluczem do sukcesu jest poznanie zainteresowań malucha – zajęcia pozalekcyjne powinny go bowiem cieszyć i dawać chwile odprężenia.

Aktywności sportowe

Zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe zawsze są dobrym pomysłem. Zapewniają dziecku zdrową porcję aktywności. Zanim zapiszesz dziecko na takie zajęcia, dopytaj o wszystko organizatorów. Z pewnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania i wówczas możesz podjąć decyzję w sprawie zapisania dziecka na zajęcia, o których aktualnie marzy. Zadbaj również o odpowiednie ubezpieczenie dziecka. Musisz wiedzieć, że nie każda szkolna lub przedszkolna polisa grupowa obejmuje dziecko ochroną po opuszczeniu placówki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.nn.pl/dla-ciebie/ubezpieczenie-dziecka.html.

Twój maluch może grać w piłkę, uprawiać sporty walki, ale też trenować wspinaczkę czy akrobatykę. To stosunkowo nowe propozycje zajęć sportowych przeznaczonych dla dzieci. Rodzice często mają wątpliwości, czy taka forma aktywności sportowej będzie bezpieczna dla ich pociech. Uspokajamy – nawet jeśli nazwa zajęć brzmi ekstremalnie, to aktywność będzie dostosowana do wieku i umiejętności Twojego dziecka.

Lekcje języków obcych

Pierwszym wyborem jest zawsze język obcy i nie jest to błędne założenie. Znajomość języków obcych jest bardzo przydatna. Szkoły językowe oferują bardzo wiele różnych metod nauczania, jak wybrać taką, która przyniesie najlepsze efekty? W przypadku najmłodszych dzieci postaraj się wybrać placówkę, która oferuje naukę przez zabawę – dziecko zdecydowanie szybciej opanuje nowe słówka i z radością będzie uczęszczać na zajęcia. Jeśli chodzi o wybór języka, którego dziecko będzie się uczyć, to tylko kwestia potrzeb. Nie zawsze musi to być język, którego maluch uczy się w szkole. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluch uczył się norweskiego czy mandaryńskiego. Taka umiejętność może dobrze zaprocentować w przyszłości.

Jakie zajęcia dla małego artysty?

Rozwijanie zdolności manualnych jest bardzo ważne. Szczególnie u dzieci w wieku przedszkolnym, które przygotowują się do nauki pisania. Rysowanie, malowanie, lepienie – to wszystko podnosi sprawność i precyzję małych paluszków. W ofercie zajęć plastycznych są zarówno klasyczne techniki, np. rysunek, jak i linoryt czy lepienie z gliny.

W przypadku takich zajęć liczy się nie tyle efekt, ile sam proces tworzenia. Nie tylko dzieci specjalnie utalentowane w tym kierunku powinny chodzić na takie zajęcia.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to sposób na to, by nasza pociecha mogła sprawdzić, w czym czuje się najlepiej i mogła rozwijać naturalne talenty. Co ważne, Twoje dziecko musi chcieć uczęszczać na wybrane zajęcia i czerpać z nich radość. Tylko wówczas skorzysta z nich w 100 procentach.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.