Beauty, Vision And Eyesight Concept. Closeup portrait of smiling lady applying soft eye lens. Happy woman inserting and trying on contacts for vision and eyesignt, holding it on finger, banner

Soczewki kontaktowe to jedna z najczęściej i najchętniej stosowanych form korekcji wad wzroku. Dzięki tej metodzie można z powodzeniem niwelować zniekształcone widzenie wynikające z zaburzeń refrakcji lub nieprawidłowej budowy oka. Jako alternatywa dla okularów szkła kontaktowe pozwalają skutecznie korygować wzrok nie utrudniając przy tym codziennego życia. Soczewki zapewniają lepsze widzenie peryferyjne, nie zaparowują przy zmianie temperatury, nie zsuwają się z nosa i nie przeszkadzają w uprawianiu sportów. Szkła kontaktowe mają jednak jeszcze jedną zaletę. Dzięki nim można całkowicie odmienić swój dotychczasowy wizerunek! Jak to możliwe, skoro po nałożeniu ich na oko pozostają niemal całkowicie niewidoczne? Wszystko za sprawą soczewek kolorowych – wyjątkowego produktu, po który chętnie sięgają osoby pragnące po prostu zmienić barwę tęczówek. O tym, jakie właściwości mają soczewki kolorowe i jak je nosić, piszemy w naszym artykule.

Soczewki kolorowe – co to takiego?

Soczewki kolorowe to nic innego jak specjalny typ soczewek kontaktowych przeznaczonych do zmiany koloru oczu. Są to miękkie szkła kontaktowe z zabarwioną powierzchnią, pozwalające uzyskać określony efekt wizualny. Za ich pomocą można podkreślić lub zmienić naturalną barwę tęczówki oka. Kolorowe soczewki idealnie nadają się także do niwelowania pewnych niedoskonałości wizualnych, np. wrodzonych ubytków tęczówki, a nawet do modyfikacji kształtu źrenicy (np. dla uzyskania wrażenia kocich oczu). Dzięki takim soczewkom można w zaledwie kilka sekund zmienić oczy np. z zielonych na brązowe czy podkreślić naturalną głębię tęczówek w odcieniach błękitu. Soczewki kolorowe umożliwiają zaskakiwanie swoim wyglądem każdego dnia na nowo.

Rodzaje kolorowych soczewek kontaktowych

An image of a honey colored eye iris

Soczewki kolorowe można nosić niezależnie od naturalnej barwy oczu. Do niedawna po takie szkła sięgano przy okazji imprez karnawałowych bądź Halloween, dziś coraz częściej interesują się nimi osoby pragnące zmieniać swój wizerunek na co dzień. Użytkownicy pragnący korzystać ze szkieł kolorowych jedynie okazyjnie mają możliwość wyboru spośród przeróżnych modeli soczewek jednodniowych. Takie szkła zakłada się tylko raz, po czym wyrzuca się je do kosza. Z kolei osoby chcące korzystać z takich szkieł częściej najchętniej wybierają wersje do noszenia w trybie przedłużonym, z których najpopularniejsze to miesięczne. Istnieją nawet specjalne modele przeznaczone do noszenia dziennego przez okres roku, np. soczewki Crazy Lens. Soczewki zmieniające barwę oczu dostępne są w różnych wariantach również jeżeli chodzi o możliwość korekcji wzroku. Modele, które występują w wersji tzw. „zerówek”, nazywane są czasami soczewkami kosmetycznymi, ponieważ mają wyłącznie funkcję upiększającą. Takie produkty są przeznaczone dla osób bez wady wzroku. Oryginalne i markowe szkła kosmetyczne znajdziesz m.in. na stronie https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe-zerowki. Soczewki kolorowe mogą posiadać również dodatkową moc korekcyjną, co znaczy, że oprócz celów typowo kosmetycznych mogą one również wyrównywać występującą u danej osoby wadę wzroku.

Czy kolorowe soczewki są bezpieczne?

Nowoczesne soczewki kontaktowe są wytwarzane z materiałów najwyższej jakości. W procesie ich produkcji wykorzystuje się bardzo zaawansowane technologie, co zapewnia im dużą trwałość oraz właściwy komfort noszenia. Użytkownicy kolorowych szkieł kontaktowych są bardzo zadowoleni z ich stosowania. Takie soczewki nie stanowią dla oka żadnego zagrożenia – pod warunkiem przestrzegania zasad ich pielęgnacji i użytkowania. W przypadku wszystkich szkieł o przedłużonym trybie noszenia należy co wieczór poddawać je dokładnemu czyszczeniu w specjalnym płynie oraz pamiętać o stosowaniu odpowiednich pojemniczków do przechowywania. Właściwa higiena soczewek kolorowych pozwoli zminimalizować ryzyko podrażniania oczu i zapewni komfortowe noszenie szkieł przez cały okres ich użytkowania. Bez względu na to, na jaki wariant soczewek się zdecydujemy, przed ich dotykaniem należy umyć ręce mydłem, spłukać i osuszyć papierowym ręcznikiem.

Soczewki kolorowe – gdzie je kupić?

Na rynku dostępny jest obecnie całkiem spory wybór kolorowych soczewek kontaktowych. Aby otrzymać dobrej jakości towar wcale nie musisz przepłacać. Sporym ułatwieniem są tutaj zakupy przez Internet. Zamawiając soczewki np. w sklepie internetowym bezOkularow.pl możesz liczyć na cenowe okazje i atrakcyjne promocje.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.