Zatrudnienia przez internet można szukać dziś i jutro (23 i 24 listopada). Swoje oferty przedstawiło prawie 50 pracodawców. Wystawcy pochodzą z Polski, Czech i Niemiec. Oferują pracę przede wszystkim w budownictwie, gastronomii, transporcie i logistyce. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.eures.dwup.pl. Udział w targach jest bezpłatny, wejście online nie wymaga logowania. Targi potrwają od godz. 9.00 do 15.00
–Zapraszamy wszystkich poszukujących pracy, w każdym wieku – od wchodzących na rynek młodych osób po osoby doświadczone już zawodowo. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie ofertę pracy na miarę swoich marzeń, możliwości, kwalifikacji i zaangażowania – mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Organizatorzy kierują wydarzenie przede wszystkim do mieszkańców Dolnego Śląska. Choć niemieccy pracodawcy wymagają zwykle choć podstawowej znajomości języka, ofertę pracy na targach znaleźć może nie tylko specjalista, ale też nawet osoba bez kwalifikacji czy doświadczenia.
Po raz pierwszy targi będą przeprowadzone w formie wirtualnej. Powodem jest pandemia. Transgraniczne Targi Pracy w poprzednich latach realizowane były stacjonarnie – czternaście edycji miało miejsce w Zgorzelcu, trzy odbyły się w Ząbkowicach Śląskich, dwie w Kłodzku oraz po jednej w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze i Świdnicy. Zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Na pograniczu polsko-czesko-niemieckim targi stały się już marką i wydarzeniem identyfikowanym przez mieszkańców na stałe w tym miejscu, ale w zeszłym roku dwukrotnie musieliśmy przerywać przygotowania i odwoływać wydarzenie z powodu sytuacji epidemicznej. W tym roku we wrześniu udało się zorganizować w Zgorzelcu stacjonarne targi. Zainteresowanie ze strony pracodawców i osób poszukujących pracy było ogromne. Stąd też decyzja, by kontynuować projekt w bezpiecznej formie – wyjaśnia Marcin Szewczak, dyrektor DWUP we Wrocławiu. Dotychczas tradycyjne targi przyciągnęły łącznie ponad 1300 wystawców, którzy oferowali ponad 15 tysięcy miejsc pracy. Targi odwiedziło blisko 30 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska.
Przez formułę online nie stracą nic na swojej atrakcyjności. Każdy gość Wirtualnych Targów Pracy będzie mógł łatwo, szybko i wygodnie sprawdzić najbardziej aktualne oferty pracy oraz nawiązać bezpośredni kontakt online z pracodawcą. Na czatach i podczas połączeń wideo możliwe będą rozmowy i zadawanie pytań. Podczas targów będzie można skorzystać z bogatej oferty webinarów prowadzonych przez doradców zawodowych, doradców EURES oraz przedstawicieli instytucji pomagających osobom pracującym na pograniczu. Specjaliści doradzą na nich m.in., jak unikać podstawowych błędów podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz podpowiedzą jak przygotować CV zgodnie z najnowszymi trendami.
Poza kontaktami targi dostarczą także wielu informacji. Zainteresowani podjęciem pracy lub samozatrudnieniem w regionie przygranicznym poznają szczegóły m.in. na temat warunków życia i pracy w Niemczech i Czechach.
Targi odbędą się 23 i 24 listopada od godz. 9 do 15 na platformie Webexpo, udostępnionej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy pod adresem: https://transgranicznetargipracy.webexpo.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.eures.dwup.pl. Udział w targach jest bezpłatny, wejście online nie wymaga logowania.