listopada 12, 2020

Jeleniogórskie siłownie, działające w sieciach sportowych, poległy przez koronawirusa. Właśnie upadłość ogłosiła sieć klubów Fitness World, która w Jeleniej Górze miała kluby przy Al. Jana Pawła II (nad sklepem Aldi oraz w Pasażu Grodzkim. Wcześniej działalność zawiesiła Fabryka Formy, działająca w Galerii Sudeckiej.

czerwca 13, 2020

Zagrzmieć ma dzisiaj (13 czerwca) od godz. 13.00. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB informuje, że burzowo ma być do jutra (14.06) do godz. 3.00 w rejonie południowo-zachodniej Polski ,w tym także w Jeleniej Górze. Spodziewane są burze (lokalnie grad) i opady deszczu do 40 mm. Wiatr w porywach do 90 km/h.

sierpnia 14, 2019

Marszałek Cezary Przybylski negatywnie odpowiedział na postulat jeleniogórskiego radnego Rafała Piotra Szymańskiego, który chciał, aby nie pobierano opłat za parking przy szpitalu. Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

lipca 28, 2019

W kolejnym rankingu zamożności jednostek samorządu terytorialnego z naszego województwa znakomicie wypadły Wrocław, Polkowice i Dolny Śląsk jako drugi co do bogactwa region w Polsce. Jak zauważają autorzy rankingu nie ma w tym zestawieniu większych niespodzianek. Wśród naszych samorządów najbardziej widoczny w rankingu jest sukces Świeradowa Zdroju. Ranking podsumowujący 2018 r. opublikowało pismo „Wspólnota”. 

grudnia 13, 2017

Dolny Śląsk rozwija się szybko, ale nierównomiernie. Blisko 90 samorządów z południowej, mniej zamożnej, części województwa dolnośląskiego podpisało we Wleniu „Deklarację sudecką”. Ma ona służyć wyrównaniu różnic rozwojowych i pozwolić na sięganie po środki unijne także w następnej perspektywie unijnej, mimo że region jako całość może przestać spełniać kryteria pozwalające na aplikowanie o pieniądze z Funduszu Spójności. 

marca 4, 2015

Radosław Jęcek, burmistrz karpacza, zatrudnił zastępcę. Jest nią Joanna Klaga.

stycznia 24, 2015

– W kampanii wyborczej niczego nie obiecywałam, ale nadszedł czas, by przedstawić, co chcę zrobić – powiedziała Bożena Wiśniewska, nowa burmistrz Kowar na wczorajszym spotkaniu noworocznym. Jakie ma plany na 2015 rok?

grudnia 24, 2014

Czego życzą satyrycy Widzom na najbliższy rok? Co jeszcze zapowiedzieli? Miłego oglądania.

grudnia 19, 2014

Dostaliście kiedyś prezent, z którego – delikatnie mówiąc – nie ucieszyliście się? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

grudnia 11, 2014

Zrobiłem już 65 tysięcy kilometrów – pochwalił się Mikołaj koledze po fachu. – W tym roku? – zapytał drugi. – Nie, w tym tygodniu. Czym jechał i kto za to płaci? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

grudnia 3, 2014

– W imieniu mieszkańców chciałem serdecznie pogratulować panu prezydentowi zwycięstwa w wyborach – mówi klient urzędu do sekretarki. Jaką odpowiedź usłyszał? Kiedy będzie mógł zobaczyć się z włodarzem? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

listopada 27, 2014

W związku z zarzutami, że Państwowa Komisja Wyborcza zbyt późno podała wyniki wyborów samorządowych 2014 już dziś podamy wyniki wyborów prezydenckich 2015. Intrygujące? Więcej w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.
 

listopada 19, 2014

W jaki sposób mieszkaniec złamał ciszę wyborczą? Co śpiewał, patrząc na plakaty wyborcze? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

listopada 14, 2014

Dokąd udaje się poseł i czy na pewno jedzie tam samochodem? Najnowszy skecz Kabaretu Paka nawiązuje do ostatniej afery w polskim parlamencie.

listopada 8, 2014

Jak ojciec egzorcysta oczyszcza opętanych? Z kim ma największy problem i dlaczego? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

października 26, 2014

Sprawdzimy, czy jest możliwa miłość buraka do ziemniaka – mówi wykładowca do studentów piątego roku. Jak myślicie, co z tego wyszło?

października 18, 2014

Jak Narodowy Fundusz Zdrowia wdraża procedury bezpieczeństwa w przypadku zarażenia wirusem Ebola? Jak zwalcza ogniska wirusa? Podpatrzył to Kabaret Paka.

października 13, 2014

Za co wznoszą toast członkowie kabaretu Paka? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać po obejrzeniu poniższego skeczu.

października 5, 2014

Jak Kabaret Paka pożegnał premiera Donalda Tuska a jak przywitał nową premier Ewę Kopacz? Obejrzyj skecz i zobacz.
 

września 29, 2014

– Jak ja kocham ten kraj, tych dobrych ludzi, te wspaniałe, bogate tradycje – odpowiada „zwykły obywatel” na pytanie prowadzącego, jak mu się żyje w Polsce.

września 23, 2014

Publiczność śmiała się do rozpuku, a zaproszeni goście stosownie do okazji uczcili dostojny jubileusz. Jeleniogórski kabaret PAKA świętował wczoraj 25-lecie działalności.

września 18, 2014

Co dzieje się w jednostce wojskowej WS 15 Kawalerii Pancernej? Do czego przygotowują się pracujące w pocie czoła kobiety? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

września 11, 2014

Pacjent: panie doktorze, zmora mnie męczy. – Jaka zmora? – Taka duża, zębata z wielkimi oczami. Co przepisał lekarz na takie dolegliwości? O tym w kolejnym skeczu Kabaretu Paka.

września 6, 2014

To będzie kilka godzin znakomitej zabawy: w poniedziałek (22 września) jeleniogórski kabaret Paka świętuje ćwierćwiecze działalności. Wystąpi wiele gwiazd polskiego kabaretu.