Jest takie święto, w którym zakochani w sposób szczególny okazują sobie uczucia i wdzięczność za wszystko. Choć najstarsze źródła podają, że narodziło się w Anglii, walentynki stały się już tradycją również w Polsce. Jak będziemy świętowali je w tym roku?
Nastroje Polaków związane z tegorocznymi walentynkami zbadali eksperci z firmy Ipsos. Pierwszym z wniosków, który wypływa z kilkuset odpowiedzi, to większe przywiązywanie uwagi do święta zakochanych przez kobiety. To one w 62 proc. przyznały, że lubią celebrować tego dnia swój związek. Dla porównania – z takim samym stwierdzeniem zgodziło się 52 proc. pytanych mężczyzn. Raczej lub na pewno walentynki obchodzić będzie w tym roku 65 proc. respondentów – zarówno kobiety (64 proc.), jak i mężczyźni (66 proc.).
Na 28 krajów prawdopodobieństwo, że ich mieszkańcy będą świętować 14 lutego, wyniosło 55 proc. W Polsce odsetek ten równy jest 64 proc., co daje nam ósme miejsce w rankingu i sprawia, że jesteśmy jednym z najbardziej otwartych na walentynki narodów. Z badania wynika również, że 66 proc. Polaków organizuje ten wyjątkowy dzień wspólnie z drugą połową.
Większość z badanych zaznaczyła, że świętować będzie w domu, przy czym najczęściej w planach mamy wspólne oglądanie filmu (35 proc.), romantyczną kąpiel we dwoje (26 proc.), zamawianie jedzenia do domu (23 proc.) oraz wspólne gotowanie (14 proc.). Pary spędzające ten czas poza miejscem zamieszkania wyjdą do restauracji (30 proc.) i do kina lub teatru (22 proc.). Nie będziemy przy tym żałować pieniędzy, ponieważ ponad połowa ankietowanych zamierza wydać na ten cel 100 zł lub więcej.
Za „najfajniejsze” prezenty uważamy:
– biżuterię (27 proc.),
– kwiaty (24 proc.),
– bilet do kina na komedię romantyczną (18 proc.),
– trzy godziny świętego spokoju (14 proc.),
– słodycze (12 proc.),
– skarpetki w serduszka (4 proc.).
84 proc. Polaków jest zadowolonych ze swoich partnerów, jednak spośród 28 krajów zajmujemy pod tym względem 26. miejsce. 75 proc. respondentów uważa też, że ich druga połowa jest romantyczna „w sam raz” – ani za bardzo, ani za mało. Z kolei najbardziej pożądaną u naszych partnerów cechą jest opiekuńczość (66 proc.).
Nasze ulubione wspólne zajęcia to:
– przytulanie (69 proc.),
– całowanie (64 proc.),
– wyjścia na miasto (57 proc.),
– oglądanie telewizji (48 proc.),
– trzymanie się za ręce (49 proc.),
– wspólne gotowanie (37 proc.),
– chodzenie na zakupy (34 proc.).
Pomysł na niebanalny prezent?
Choć z powyższych danych wynika, że najbardziej cenimy proste prezenty, warto od czasu do czasu zaszaleć i podarować ukochanemu lub ukochanej coś, czego zupełnie się nie spodziewa. Nasze propozycje to zestaw erotycznych gadżetów, który po lekkiej i subtelnej kolacji dodadzą pikanterii dalszej części wieczoru. Dla miłośników adrenaliny świetnym wyborem może okazać się voucher upoważniający do wspólnego skoku na bungee. Nieco mniej przerażającą rozrywką będzie np. lot w tunelu aerodynamicznym. Parom, które potrzebują odpoczynku i wytchnienia polecamy z kolei masaż, np. czekoladowy lub połączony z aromaterapią.
1 Komentarz
Prezenty to nie MIŁOŚĆ!
Popatrzcie na celebrytów ,polityków obsypują się prezentami ,wszasami LUX i co chwola zamieniają sią partnerami ,nawet unieważniają ślub w kościele .
Cały rok jest ,mysi byćprzepelniony wiernością ,miłoscią pracowitością .
Może tak ma gdzieś jest ,ale nie w katotalibanie /wizytowka Ordo Iuris./.
Scztuczne święto aby się pozbyć naprodukowanego badziewia i tak wyląduje na smietnik .