6 maja br. kolejny raz oszuści dali znać o sobie. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji wyłudził ponad 50 tysięcy złotych od jeleniogórzanki. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu i nie przekazywanie osobom nieznanym pieniędzy, nawet jeśli podają się za znajomych naszych najbliższych, policjantów czy funkcjonariuszy CBA, CBŚ.
6 maja 2022 roku, policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna wprowadził w błąd jeleniogórzankę i w ten sposób wyłudził od niej pieniądze. W trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że prowadzona jest akcja przeciwko siatce oszustów działających w banku, a następnie nakazał jej przelanie na wskazane konto ponad 40 tysięcy złotych, a także do przekazania biżuterii i gotówki, co zgłaszająca uczyniła. Mężczyzna polecił jej również udanie się do banku i wzięcie kredytu. Ta transakcja nie doszła jednak nie doszedł do skutku. Łącznie kobieta straciła ponad 50 tysięcy złotych.
Pamiętajmy! Policjanci nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania, czy domu. Muszą też przedstawić się i okazać legitymację służbową. Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod 112 – jest to numer alarmowy i nie trzeba nawet mieć pieniędzy na koncie, jeżeli mamy telefon „na kartę”. Pamiętajmy, że Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.
Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.
2 komentarze
Pozwolenie banderowskim szoszonom na znieważenie rosyjskiego ambasadora jest niedopuszczalne. Żaden szoszon banderowski nie został zatrzymany. Stalo sie BARDZO, BARDZO zle. Komendant policji POKAZOWO do dymisji. I oficjalna nota z PRZEPROSINAMI. dalismy sie rozegrac jak dzieci …p…d.lone panstwo z kartonu i dykty …Te zdjecia beda pokazywane do URZYGU we wszystkich stacjach z komentarzem „NAZISCI w polsce, przy wspoludziale NAZISTOW z ukrainy”. Gdyby to jeszcze byly jajka …Ale KREW (farba)? KTO sie bedzie bawil w tlumaczenia, ze sztuczna? RANILI NASZEGO AMBASADORA. POLALA SIE KREW .
Mam wrażenie, że do ludzi w ogóle nie dociera, że jesteśmy przez PiS zadłużeni na 276% PKB!(UE zmusiła rząd do przekazania danych). Cała ich działalność odbywała się na kredyt, a koszty obsługi długu przekroczają nawet kwotę dotacji z UE. Zmierzamy prostą drogą do bankructwa.
Poniedziałek na Twitterze finansuje liczba 4,96 biliona złotych. Taki dług ukrył Morawiecki i jego złodziejska banda. Kwotę jest równa 276% polskiego PKB!