Nieco ponad tydzień temu policja rozpoczęła poszukiwanie ojca martwego dziecka, które urodziła 13-latka w szóstym miesiącu ciąży. Teraz mężczyzna podejrzany o współżycie z dziewczynką został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Dziecko urodziło dziecko

W ubiegłym tygodniu świętokrzyskie służby zostały poinformowane, że 13-letnia dziewczynka wydała na świat martwe dziecko. Do porodu miało dojść 9 sierpnia w domu jej babci, na terenie jednej z podkieleckich miejscowości. Jak się później okazało, nastolatka była w szóstym miesiącu ciąży. Służby medyczne przybyłe na miejsce zdarzenia udzieliły pomocy dziewczynce, która następnie trafiła pod opiekę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Przyczyna śmierci noworodka miała zostać ustalona poprzez wykonanie sekcji zwłok. Na chwilę obecną nie ma jeszcze szczegółowych informacji o jej wyniku.

Poszukiwanie ojca

Niezwłocznie po ujawnieniu, że w ciążę zaszła 13-letnia dziewczynka, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się współżycia z nastolatką.

„W toku tego postepowania badamy wszystkie okoliczności związane z urodzeniem dziecka przez 13-latkę, w tym kwestię związaną ze współżyciem seksualnym z małoletnią poniżej lat 15.” – informował wówczas TVP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Pomogło badanie DNA

Prokuratura Okręgowa w Kielcach potwierdziła, że dzięki badaniu DNA udało się ustalić, kto jest ojcem dziecka. Okazało się, że do czynności seksualnych z małoletnią dopuścił się 71-letni Stanisław G. Mężczyźnie postawiono zarzut wykorzystania seksualnego dziewczynki.

„Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i w piątek przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.” – wyjaśnił Daniel Prokopowicz.

Mężczyzna najbliższy czas spędzi w areszcie tymczasowym, gdzie został osadzony decyzją Sądu Rejonowego w Kielcach. Kodeks karny za współżycie z osobą poniżej 15 roku życia przewiduje od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

News4Media, fot.: iStock

3 komentarze

  1. Maria urodziła Jezusa w tym samym wieku, ojcem był brodaty starzec, Józef wychowywał i utrzymywał nie swoje dziecko, także może tu jest jakaś analogia, czy też miała być …

  2. Nie za bardzo widzę związek: „Prokuratura Okręgowa w Kielcach” z Jelenią Górą. Ale ja pewnie P…y jestem.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.