Szczęśliwie zakończyła się akcja poszukiwawcza prowadzona wczoraj w godzinach popołudniowo-wieczornych przez policjantów z powiatu lwóweckiego i lubańskiego. Funkcjonariusze poszukiwali 13-latka z Świeradowa Zdroju. Dzięki pomocy kolegów chłopca i ich taty, udało się go odnaleźć całego i zdrowego.

Wczoraj, przed godziną 13:00 oficer dyżurny lwóweckiej komendy został zaalarmowany, że 13-letni mieszkaniec Świeradowa Zdroju nie powrócił do domu i nie wiadomo, gdzie się teraz znajduje. Jak wynikało z treści zgłoszenia, chłopiec ostatni raz widziany był 26 października około godziny 20.00 na terenie powiatu lwóweckiego w miejscowości Mirsk.

Do działań poszukiwawczych w trybie alarmowym ruszyli funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej przy Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim i Posterunku Policji w Mirsku. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli również mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz bliscy i znajomi chłopca.

Dowodzący akcją poszukiwawczą zdawali sobie sprawę, że kluczowym elementem w odnalezieniu chłopca jest upływający czas. Funkcjonariusze zbierali niezbędne informacje i dokładnie je sprawdzali. W poszukiwaniach został wykorzystany specjalistyczny sprzęt, który jest na wyposażeniu Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej.

Około godziny 20.00 dzięki pomocy kolegów chłopca i ich taty, chłopak został odnaleziony na terenie miejscowości Proszówka. 13- latek został przebadany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że mimo niskich temperatur nic mu się nie stało.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.