Z początkiem miesiąca funkcję naczelnika Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego objął Piotr Zamorski. Zastąpił na tym stanowisku Sławomira Czubaka, który przez osiem lat kierował karkonoskimi ratownikami.

Nowy szef GK GOPR od 15 lat jest ratownikiem górskim, a od 13 związany jest z Grupą Karkonoską. Jest specjalistą w prowadzeniu poszukiwań z powietrza osób zaginionych w górach. Jeleniogórzanie znają go z jeszcze jednej strony – od wielu lat z sukcesami prowadzi Szkołę Tańca Kurzak – Zamorski, jest zdobywca nagród w konkursach tanecznych, także sędziuje w takich konkursach.

W konkursie na naczelnika, który odbył się już kilka miesięcy temu, Piotr Zamorski miał jednego konkurenta, ale został przez zarząd grupy wybrany jednogłośnie.

Został 13. naczelnikiem grupy (trzeba życzyć, aby była to szczęśliwa trzynastka). Jego poprzednik, 12. naczelnik Sławomir Czubak, zanim niespodziewanie złożył rezygnację w czerwcu tego roku, szefował ratownikom przez osiem lat. I były to bardzo dobre dla grupy lata. Nestor jeleniogórskich ratowników Marian Sajnog oceniał wtedy:

– Nigdy w swojej historii Karkonoska Grupa nie byłą tak dobrze zorganizowana, wyszkolona i usprzętowiona. Z ciekawymi planami inwestycyjnymi, jak np.budowa nowej stacji w Karpaczu, gdzie trwają prace wykończeniowe. Duża w tym zasługa odchodzącego naczelnika.

Fot. FC KG GOPR

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.