Przed sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie 15-latek, który podejrzany jest o serię przestępstw na szkodę swojej matki. Są to kradzieże i rozboje. Czynów tych dopuścił się na przełomie lipca i sierpnia br. będąc na ucieczce z jednego z młodzieżowych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 15-latka, który poszukiwany był w celu doprowadzenia do jednego z młodzieżowych ośrodków szkolno-wychowawczych, z którego uciekł.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 15-latek ma na koncie serię przestępstw, których dopuścił się od lipca do sierpnia br. w Jeleniej Górze na szkodę swojej matki. Chłopak wykorzystywał jej nieuwagę i kradł jej z portfela pieniądze. Ponadto policjanci ustalili, że 24 razy dopuścił się w tym czasie rozboju. Nieletni siłą i groźbą wymuszał od matki pieniądze.

Obecnie funkcjonariusze ustalają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Fot.:Pixebay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.