Przed sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie 16-latek, który podejrzany jest o serię przestępstw na szkodę swojej matki. Są to kradzieże i rozboje. Czynów tych dopuścił się od lipca do sierpnia br. oraz w listopadzie br. w trakcie ucieczki z jednego z młodzieżowych ośrodków szkolno-wychowawczych. Policjanci ustalili, że ma na koncie 25 takich czynów.

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 16-letniego wychowanka jednej z placówek wychowawczych podejrzanego o kradzieże i rozboje.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 16-latek ma na koncie serię przestępstw, których dopuścił się od lipca do sierpnia br. oraz w listopadzie br. w Jeleniej Górze na szkodę swojej matki. Policjanci ustalili, że 24 razy dopuścił się rozboju. Nieletni siłą i groźbą wymuszał od matki pieniądze, ponadto wykorzystując jej nieuwagę ukradł jej z portfela pieniądze oraz telefon komórkowy.16-latek czynów tych dopuścił w czasie ucieczki z placówki.

Obecnie funkcjonariusze ustalają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.