Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali blisko 1,7 miliona sztuk papierosów, ponad 82 litry spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów krajanki       tytoniowej przygotowanej do sprzedaży. Całość zatrzymanego towaru bez znaków skarbowych akcyzy warta jest ponad 1,3 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano także trzech Polaków.

– Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, w wyniku przeszukania dostawczego busa oraz pomieszczeń gospodarczych oraz zabudowań mieszkalnych znajdujących się w jednej z miejscowości powiatu dzierżoniowskiego ujawnili blisko 1,7 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wartych prawie 1,3 miliona złotych. Zabezpieczono także 82,5 litra spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów tytoniu do palenia. Zabezpieczono także busa, który wykorzystywany był w przestępczej działalności. Funkcjonariusze ujawnili w jego kabinie 4 komplety tablic rejestracyjnych, a te które były do niego zamocowane należały do innego pojazdu – informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do sprawy zatrzymano przebywających na posesji trzech Polaków. Mężczyźni w wieku od 33-41 lat przyznali się do zarzutu popełnienia przestępstwa karno-skarbowego polegającego na przechowywaniu, przewożeniu lub przesyłaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy. Za popełnienie tego przestępstwa, sprawcom grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

To już kolejny sukces funkcjonariuszy Straży Granicznej z jeleniogórskiej placówki. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni zatrzymali przestępcom towar bez polskich znaków akcyzy o wartości 2,5 miliona złotych.

Fot. NOSG

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.