Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W sobotę 18 listopada 2023 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów możesz bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim pojeździe. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Światła w pojeździe pełnią bardzo ważną funkcję w czasie jazdy, dlatego na drodze należy prawidłowo z nich korzystać. Zdarza się, że kierujący korzystają ze świateł w sposób nieprawidłowy, np. gdy warunki pogodowe tego nie wymagają. Oślepianie innych kierujących może być spowodowane złym ustawieniem świateł, ale także nadużywaniem świateł drogowych, tzw. „długich”.

Korzystaj ze świateł w sposób prawidłowy!

Szczególnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo ustawione światła nabierają szczególnego znaczenia. Pozwalają one kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Zadbaj o swój pojazd i sprawdzaj oświetlenie!

Poniżej znajdziesz wykaz stacji diagnostycznych, biorących udział w kampanii „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”.

Wybierz „swoją stację”i SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!


Na terenie miasta i powiatu swoje światła w trakcie trwania w kampanii – będzie można sprawdzić i skorygować bezpłatnie w poniższych stacjach:

  • Speed Car Al. Jana Pawła II 47 Jelenie Góra w godzinach 8.00-15.00
  • Ewal Joanna Stylska ul. Wincentego Pola 10 w godzinach 7.00-14.00
  • Breviter ul. Widokowa 1 Łomnica w godzinach 7.00-14.00
  • Unimetal ul. Kolejowa 3A Jelenia Góra w godzinach 7.00-14.00

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.