Tegoroczna Parada Rowerów pierwotnie była planowana na 2 maja, jednak z uwagi na utratę możliwości organizacji imprezy wiosną, spowodowaną epidemią COVID-19, wydarzenie przesunięto w czasie. Parada Rowerów 2020 wyruszy 13 września o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejedzie ulicami miasta, następnie drogą wojewódzką 366 przy Stawach Podgórzyńskich i zakończy się w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Długość trasy wynosi około 13 km, przewidywana prędkość przejazdu to 16 km/h.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa ilość uczestników imprezy jest ograniczona ograniczona do 999. Aby wziąć udział w Paradzie trzeba zarejestrować się w specjalnym formularzu na stronie www.datasport.pl

Uczestnicy zostaną podzieleni na 250 osobowe sektory, które wyruszą w 30 sekundowych odstępach.

Rejestracja potrwa do 1 września a wszyscy, którzy znajdą się w gronie zarejestrowanych uczestników otrzymają bezpłatnie okolicznościowe koszulki. Będzie to jednak wzór dedykowany Paradzie zaplanowanej na 2 maja. Koszulki będą do odbioru w Karkonoskiej Informacji Turystycznej na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze od 3 do 10 września. Zapisani uczestnicy powinni pojawić się na jeleniogórskim rynku ubrani w koszulki w niedzielę 13 września o godz. 11.00.

Na mecie nie będzie żadnej fiesty tylko informacja o zakończeniu imprezy, uczestnicy pojadą dalej we własnym zakresie, lub będą mogli skorzystać z singletrack’ów wokół Chojnika.

Parada Rowerów 2020 jest jednym z wydarzeń Roku Turystyki Rowerowej na Dolnym Śląsku oraz częścią Weekendu Rowerowego w Jeleniej Górze w ramach którego odbędzie się również Bikemaraton (12.09.2020).

Organizatorem Parady jest Dariusz Maląg, wspierany merytorycznie i medialnie przez Muzyczne Radio, które od 20 lat jest związane z imprezą. Partnerem Głównym imprezy jest Miasto Jelenia Góra. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezydent Jeleniej Góry Pan Jerzy Łużniak. Partnerami Parady Rowerów są PGEGiEK www.pgegiek.pl, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Fundacja Karpacz Sport, Bikemaraton. Impreza odbywa się pod patronatem prasowym Nowin Jeleniogórskich.

Regulamin i mapa Parady Rowerów 2020 oraz link do strony z zapisami dostępne są TUTAJ

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.