Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 21-latkę. Kobieta kierując pojazdem marki Suzuki nie zatrzymała pojazdu pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów. Uciekając stwarzała zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i pieszych. Ponadto okazało się, że posiada ona aż 7 sądowych zakazów kierowania pojazdami, jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 10 miesięcy więzienia. Dodatkowo miała przy sobie narkotyki i była pod ich wpływem.

Kobieta, uciekając wczoraj (29 marca) przed patrolem, wjechała w drogę jednokierunkową. Po zablokowaniu przez nadjeżdżający pojazd, zjechała na chodnik, a następnie na ścieżkę rowerową, zmuszając pieszych do ucieczki. Po wjechaniu w jedno z podwórek uderzyła w ogrodzenie i zaczęła uciekać pieszo. W pojeździe został pasażer, a kierująca została zatrzymana w jednym z pobliskich budynków.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 21-latka jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia łącznie 10 miesięcy więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu oraz 2 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę. Dodatkowo z uwagi na zachowanie kobiety funkcjonariusze zbadali ją testerem narkotykowym, który wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. W torebce zatrzymanej policjanci znaleźli metamfetaminę.

21-latka trafiła do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwa, a następnie została przewieziona do aresztu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.