„Nasilenie działań kontrolnych nakierowanych na nielegalny przewóz odpadów zaowocowało kolejnym ujawnieniem” – zaznaczyła Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Na autostradzie A4 w okolicach Zgorzelca, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymali 12 czerwca kolejny duży transport śmieci. W ciężarówce, należącej do polskiego przewoźnika, znajdowały się 24 tony złomu metalowego. Ustalono, że złom pochodzi z rozbiórek budowlanych.

Po przeanalizowaniu informacji w rejestrze podmiotów wprowadzających i gospodarujących odpadami, funkcjonariusze stwierdzili nieścisłości wymagające wyjaśnienia. – W związku z tym zwrócili się z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z Jeleniej Góry, o ocenę towaru oraz załączonych dokumentów. Inspektor podzielił wątpliwości mundurowych i zaklasyfikował przedmiotowy transport jako nielegalne przemieszczanie odpadów – wyjaśniła rzeczniczka.

Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowca musi zapłacić mandat karny w wysokości 200 zł.

Przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem grozi kara administracyjna w łącznej wysokości 13 tys. zł. Odbiorca towaru będzie odpowiadał w procedurze karnej – może zapłacić nawet pół miliona kary.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.