Jeleniogórscy Policjanci zatrzymali kierowcę, który przewoził papierosy bez skarbowych znaków akcyzy o wartości blisko 580 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 32 tysiące paczek papierosów różnych marek o wartości blisko 580 tysięcy złotych. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na 844 tysiące złotych. Okazało się też, że samochód , który przewożony był trefny towar zamontowane miał tablice rejestracyjne od innego auta. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 52-letniego jeleniogórzanina w związku z posiadaniem przez niego papierosów bez skarbowych znaków akcyzy oraz poruszeniem się pojazdem z tablicami rejestracyjnymi od innego auta.

13 czerwca 2024 roku, około godziny 11.00 policjanci w Radomierzu na krajowej 3 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Transit. Kierowcą okazał się 52-letni mężczyzna, który podczas czynności funkcjonariuszy był wyraźnie zdenerwowany. Okazało się, że w aucie w bagażniku przewoził 32 tysiące paczek papierosów różnych marek bez skarbowych znaków akcyzy.

Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi blisko 580 tysięcy złotych. Wstępnie oszacowane straty Skarbu Państwa wynikające z nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą aż 844 tysiące złotych. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany do kontroli Ford Transit miał zamontowane tablice rejestracyjne pochodzące od innego pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.