Leon Grzonkowski zmarł 11 lutego 2022 roku w wieku 73 lat. Służbę w Policji pełnił przez 29 lat, a od listopada 2004 roku przebywał na zasłużonej emeryturze.

Służbę rozpoczął 17 grudnia 1975 roku w Komendzie Rejonowej  MO w Bolesławcu. Po przeszkoleniach resortowych pełnił służbę w pionie prewencji. W 1978  roku został mianowany na stanowisko Komendanta Posterunku w Świerzawie, a następnie od 1990 roku, awansował i  zajmował stanowiska kierownicze w jeleniogórskiej policji. W 1994 roku został powołany na Komendanta  Komendy Rejonowej Policji w Jeleniej Górze, a 1 stycznia 1999 roku powierzono mu obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Służbę w Policji zakończył 30 listopada 2004 roku i odszedł ze stanowiska Komendanta Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w stopniu młodszego inspektora. W trakcie służby był wielokrotnie odznaczany, w tym  Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Mł. insp. Leon Grzonkowski dał się poznać jako pracowity i koleżeński policjant. Z dużym zaangażowaniem realizował powierzone zadania służbowe. Był obowiązkowy i sumienny
Pogrzeb zmarłego odbędzie się 19 lutego 2022 roku o godzinie 12.30 na starym cmentarzu komunalnym w Jeleniej Górze.


1 Komentarz

  1. Cześć Jego pamięci! Jeden z najsympatyczniejszych przedstawicieli „policji”. Po prostu dobry człowiek!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.