450 tys. zł przeznaczyło miasto na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach zadania publicznego: „zapobieganie uzależnieniom oraz skutkom zdrowotnym i społecznym wynikającym z uzależnień – wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży wraz z realizacją programu profilaktycznego”.

320 tys. zł z tej kwoty to środki na wypoczynek w formie wyjazdów zorganizowanych, a 130 tys. zł przeznaczonych zostanie na dofinansowanie półkolonii.

Do konkursu ofert na wyjazdy zgłosiło się 10 podmiotów. Połowa z nich otrzymała środki z miasta.

  • 80 tys. zł trafi na organizację „Radosnych wakacji w Brennie” przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Jeleniej Górze;
  • 60 tys. zł otrzyma Chorągiew Dolnośląska ZHP na „Harcerskie obozy profilaktyczne 2023”;
  • 40,075 tys. zł dla Caritas Diecezji Legnickiej na wakacje pod hasłem „W świecie wartości z Małym Księciem”;
  • 70 tys. zł na „Klub bosmana” organizowany przez Polskie Towarzystwo Krajoznawcze w Zielonej Górze
  • 70 tys. zł otrzyma Fundacja Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce, która zorganizuje „Socjoterapię pod żaglami”.

Środków nie przyznano organizacjom z Jeleniej Góry, które chciały zorganizować: „Rytm Nadziei: Obóz Taneczny dla Dzieci z Trudnymi Warunkami Życiowymi” (Moja Fundacja); „Pragnę być szczęśliwy i zdrowy – wypoczynek z Shidokan pomysłem na zapobieganie skutkom

zdrowotnym i społecznym wynikającym z uzależnień współczesnego świata” (Jeleniogórski Klub Shidokan Karate); „Wszyscy jesteśmy równi (Stowarzyszenie Jeleniogórski Okręg Ju-Jutsu); „Piłkarski Obóz Sportowy” (KKS Jelenia Góra); „NBA Summer Cup” (Fundacja Niesobski Basket Academy).

Nie znamy warunków organizacji obozów i kolonii przedstawionych przez oferentów. Być może zewnętrzni organizatorzy zaproponowali rewelacyjne warunki i niskie koszty pobytu dzieci, trudno jednak nie zauważyć, że organizatorom wypoczynku z Wieliczki, czy Zielonej Góry (mimo obowiązku współpracy z pedagogami i dyrektorami szkół, dyrektorami Domów Dziecka, kierownikami Placówek Wsparcia Dziennego) trudniej będzie zakwalifikować jeleniogórskie dzieci, które najbardziej takiego wypoczynku potrzebują, powszechnie poinformować o ofercie, a potem rozliczyć się z wykonania zadania, niż gdyby organizatorami były podmioty jeleniogórskie.

Organizatorami półkolonii będą już tylko jeleniogórskie pomioty. Zgłosiło się sześciu oferentów, pięć jednostek dostało dofinansowanie.

  • 21,8 tys. zł – Moja Fundacja: „Letnia półkolonia – aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Jeleniej Górze”;
  • 30 tys. zł – Jeleniogórski Okręg Ju-Jitsu: „Miasto Dzieciom”;
  • 20 tys. zł – KKS Jelenia Góra: „Półkolonie na sportowo”;
  • 30 tys. zł – MKS Karkonosze JG: „Piłkarskie półkolonie z Karkonoszami”;
  • 28,125 tys. zł – PCKK Edukacja i Rozwój: „Rozwojowe Wakacje w Mieście”.

Pieniędzy nie dostała tylko Fundacja Niesobski Basket Academy, która chciała organizować „Lato z NBA”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.