Do wypadku doszło 24 listopada  około godziny 18. 30 na DK30 pod Zgorzelcem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 31-letni kierowca Volkswagena potrącił przechodzącego przez jezdnię 47-latka. Pieszy, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł. Mężczyzna poruszał się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Noś odblaski

Mundurowi przypominają o obowiązku noszenia odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność jest zdecydowanie gorsza. Elementy odblaskowe nosimy tak, aby były widoczne w światłach jadących pojazdów. Odbijają wtedy światło padające z reflektorów samochodu dając sygnał kierowcy, że po drodze porusza się człowiek. Dlatego najlepiej umieścić je nisko sylwetki, zarówno z przodu jak i z tyłu. Dla własnego bezpieczeństwa nośmy odblaski zawsze wtedy, gdy jest słaba widoczność, niezależnie czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, czy też nie, w dzień, czy w nocy. Za brak  elementu odblaskowego grozi mandat karny do 100 złotych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.