Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można uzyskać ponad 5000 porcji handlowych. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna również sprzedawał marihuanę. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że mężczyzna na terenie swojej posesji w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego zorganizował uprawę ziela konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 50 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Policjanci zatrzymali również 20-latka, właściciela plantacji. Plantacja znajdowała się w pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia między innymi sterującymi ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać ponad 5000 porcji handlowych o wartości czarnorynkowej około 150 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna zajmował się handlem narkotykami.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.