Wartość świadczenia 500 plus jest dużo niższa, bo zżera je inflacja. Eksperci policzyli, ile realnie pieniędzy mają dziś do wydania rodzice i opiekunowie.

Teraz wszyscy bez wyjątku odczuwamy skutki inflacji, która przekroczyła już 12 proc. Z kilku powodów. Pożera nie tylko nasze oszczędności, ale również nasz płace, za które możemy coraz mniej kupić, i dodatkowe świadczenia, w tym m.in. pieniądze z 500 plus.

Program został uruchomiony w 2016 roku. Od tego czasu jego realna wartość dramatycznie spadła. Dziś za 500 plus można kupić już znacznie mniej niż sześć lat temu. Eksperci z Instytutu Emerytalnego policzyli, o ile mniej.

Od początku funkcjonowania tego programu wartość nabywcza 500 plus spadła poniżej 400 zł – czytamy na Twitterze Instytutu Emerytalnego. – Na koniec marca 2022 roku wynosiła 395,45 zł.

Dodajmy jeszcze, od początku funkcjonowania programu że wydatki na 500 plus kosztowały podatników już 180 miliardów złotych.

News4Media/fot. Pixabay

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Poczekamy Pan Donald Tusk wraz z Leszkiem Balcerowiczem na pewno dołożą swoje i będzie 2500 zł. Oni już nam nie jeden raz dołożyli, że plecy jeszcze nas bolą. Mają przecież te swoje słynne powiedzenie ,, dwa razy obiecać to jak raz dać” Albo drugie ,, obietnice wyborcze wiążą tylko tych baranów którzy w nie wierzą” PININDZY NIMA I NI BYNDZIE. Jan Rostowski Min Fin w Mafijnym Rządzie PO-PSL-KGB.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.