Klienci jednego z największych banków mogą stracić oszczędności życia. Wszystko przez złodziei, którzy kuszą swoje ofiary 500-złotowym, bonusem od banku. Fałszywym.

W czasach wszechobecnej drożyzny dodatkowe pieniądze mogą być łakomym kąskiem. Wykorzystują to przestępcy, którzy szukają różnych sposobów na dostęp do kont bankowych Polaków. Wabią ich na przykład bonusami w wysokości 500 zł.

Jak zapewniają w rozsyłanych sms-ach, wystarczy kliknąć w link i zalogować się do bankowości internetowej banku. Okazuje się jednak, że żadnej nagrody nie ma, a wygenerowana strona to jedynie fałszywa bramka logowania. Wpisując w niej login i hasło, klienci przekazują te informacje do złodziejom.

„Wiemy, że otrzymujecie wiadomości sms, w których oszuści – podszywając się pod nasz bank – informują o rzekomej możliwości otrzymania bonusu. W wiadomości znajduje się link, dzięki któremu zostajecie przekierowani do strony podszywającej się pod stronę naszej bankowości internetowej, po wpisaniu na niej danych do logowania, trafiają one w ręce przestępców” – ostrzega Santander Bank Polska w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Żeby mieć pewność, że logowanie do bankowości jest bezpieczne, należy robić to po bezpośrednim wejściu na stronę przez samodzielnie wpisany adres internetowy – nigdy przez linki załączone w wiadomościach, zwłaszcza od nieznanych nadawców lub budzące podejrzenia swoją konstrukcją.

Santander przypomina, że jego klienci mogą robić to poprzez dwie strony internetowe: centrum24.pl oraz ibiznes24.pl.

Zgłoś próbę oszustwa

Wszelkie incydenty związane z wykradaniem danych w Polsce można zgłaszać zespołowi reagowania na zagrożenia w sieci. CERT przyjmuje informacje na dwa sposoby: poprzez [STRONĘ INTERNETOWĄ] oraz telefonicznie pod numerem 799 448 084 (należy przesłać wiadomość sms lub mms ze zrzutem ekranu). Poszkodowani mogą zgłaszać się również do najbliższej jednostki policji.

News4Media/fot. iStock / screen Facebook Santander Bank Polska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.