Wiadomo już kto pojedzie na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Polską reprezentację stanowi 57 zawodników i 71 osób współpracujących.

Igrzyska odbędą się od 4 do 20 lutego. Oficjalna reprezentacja została już przedstawiona. W sumie do Chin do walki o medale wysyłamy 57 sportowców plus  ich zaplecze. „Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał do olimpijskiej reprezentacji naszych najlepszych obecnie zawodników dyscyplin zimowych. Jak zawsze są w ich gronie zarówno sportowcy bardzo doświadczeni, mający już za sobą po trzy, a nawet cztery olimpijskie występy, jak i debiutanci, którzy w Chinach przejdą dopiero olimpijski chrzest i staną się olimpijczykami, a ten tytuł  będzie z nimi już na zawsze. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki” – powiedział Andrzej Kraśnicki, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIV ZIO w Pekinie.

W reprezentacji jest 30 kobiet i 27 mężczyzn z 5 polskich związków sportowych. Szefem polskiej misji został były łyżwiarz szybki, Konrad Niedźwiedzki. Zdobył brązowy medal w wyścigu drużynowym z Soczi w 2014 roku.

Nasi zawodnicy wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim – tor długi, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

„To będą kolejne igrzyska w rygorze sanitarnym ze względu na pandemię, jednak po doświadczeniach z Tokio podchodzimy do tego spokojniej. Mamy już doświadczenie w poruszaniu się w przygotowanych przez organizatorów procedurach. Ze względu na przygotowane przez organizatorów igrzysk specjalne procedury przelotów do Chin, Polska Reprezentacja Olimpijska, dzięki współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi, uda się do Pekinu czarterami, na które zgodę musiała wyrazić strona chińska. Dodam tylko, że Chińczycy wielokrotnie odmawiali wielu liniom, więc jest to bardzo istotne, że Polacy polecą na igrzyska rodzimymi liniami prosto z Warszawy” – dodał Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny PKOl.

Polska reprezentacja

Biathlon

Hojnisz-Staręga Monika

Żuk Kamila

Mąka Anna

Zbylut Kinga

Guzik Grzegorz

Łyżwiarstwo figurowe

Kaliszek Natalia

Spodyriew Maksym

Kurakowa Jekaterina

Łyżwiarstwo szybkie

Wójcik Andżelika

Ziomek Kaja

Czerwonka Natalia

Bosiek Karolina

Czyszczoń Magdalena

Michalski Piotr

Kania Marek

Żurek Damian

Bródka Zbigniew

Janicki Artur

Short track

Maliszewska Natalia

Stormowska Kamila

Mazur Nikola

Maliszewska Partycja

Niewiński Michał

Kuczyński Łukasz

Biegi narciarskie

Marcisz Izabela

Skinder Monika

Kaleta Weronika

Kobielusz Magdalena

Fujak Zuzanna

Staręga Maciej

Bury Dominik

Bury Kamil

Haratyk Mateusz

Kombinacja norweska

Szczechowicz Andrzej

Kupczak Szczepan

Skoki narciarskie kobiet i mężczyzn

Rajda Kinga

Konderla Nicole

Stoch Kamil

Żyła Piotr

Kubacki Dawid

Hula Stefan

Konkurencje alpejskie

Gąsienica-Daniel Maryna

Łuczak Magdalena

Czapska Zuzanna

Zięba Hanna

Jasiczek Michał

Pyjas Paweł

Biela-Nowaczyk Weronika

Król Aleksandra

Michalik Aleksandra

Kwiatkowski Oskar

Nowaczyk Michał

Sporty saneczkowe

Domaradzka Klaudia

Sochowicz Mateusz

Kowalewski Jakub

Chmielewski Wojciech

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.