Po 5 miesiącach jeleniogórscy policjanci ustalili dwóch nieletnich, którzy farbą w sprayu pomalowali ściany jednego z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze. Usuniecie malunków kosztowało ok 5 tys. zł.

– Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia dwóm 15-latkom – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze ustalili, że nieletni 27 maja br. wieczorem wpadli na pomysł pozostawienia swoich podpisów na jakimś budynku. Pomysł wprowadzili w czyn i farbą w sprayu pomalowali ściany budynku wielorodzinnego w Jeleniej Górze, na którym pozostawili swoje podpisy i znaki. Swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości 5000 zł na szkodę Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Nieletni zostali ustaleni na podstawie zebranych przez policjantów informacji w tej sprawie. O tym, jakie konsekwencje ich spotkają losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. A rodzicom przyjdzie zapewne zwrócić spółdzielni pieniądze za poniesione koszy.

Fot. KMP JG

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.