Najbardziej zadowoleni w naszym regionie będą mieszkańcy Bogatyni, bo skończy się wykluczenie kolejowe tego miasta.

Do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028, polegający na budowie, odbudowie i rewitalizacji linii kolejowych w Polsce, zakwalifikowano 34 inwestycje w 11 województwach, które zostaną objęte dofinansowaniem, w tym 3 na Dolnym Śląsku.

Linia kolejowa Zgorzelec – Bogatynia zostanie zrewitalizowana w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu Kolejowego.

Nastąpi budowa bazowej infrastruktury do uruchomienia Wrocławskiej Kolei Metropolitalnej, która poprawi jakość połączeń z Legnicy do Wrocławia na odcinku Środa Śląska – Wrocław Świebodzki.

Dodatkowo Złotoryja oraz powiat złotoryjski zostaną włączone do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego poprzez rewitalizację odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój.

Naszym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu. Chcemy w ramach przyznawanych środków, w ramach budżetu państwa dofinansowywać rewitalizację i modernizację linii kolejowych. Szczęśliwie 3 projekty spośród 34, będą realizowane na Dolnym Śląsku – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Dolny Śląsk koleją stoi. Jako Samorząd Województwa co roku inwestujemy duże środki finansowe w nowy tabor kolejowy i rewitalizacje zapomnianych linii kolejowych. Wypełniamy białe plamy nowymi połączeniami kolejowymi, dzięki którym mieszkańcy naszego województwa zyskują alternatywę dla samochodu. Tym samym stajemy się jeszcze bardziej atrakcyjniejsi pod względem gospodarczym i turystycznym – mówił Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Łączna wartość Budżetu Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028 roku wyniesie ponad 11 mld zł. Budżet zostanie zwiększony o 5,6 mld zł w celu zrealizowania pozostałych projektów.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.