W piątek 10 czerwca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej, stanowiącej jeden z elementów tegorocznych obchodów 60-lecia funkcjonowania Elektrowni Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Wystawę otworzył dyrektor Elektrowni Turów Oktawian Leśniewski wraz z przedstawicielką bogatyńskiego samorządu, wiceburmistrz Aleksandrą Ratajczak oraz Anetą Szakiel-Sosnowską, dyrektor BOK.

60 lat funkcjonowania elektrowni to okres aktywnego ewoluowania rodzimej myśli technicznej i technologicznej, pozwalającej w efekcie na przekształcenie zakładu pracy nastawionego wcześniej wyłącznie na efektywność produkcji w nowoczesne, wydajne, bezpieczne oraz przyjazne środowisku naturalnemu i pracownikom przedsiębiorstwo. Prezentowane na wystawie fotografie stanowią właśnie retrospekcję, ukazującą etapy tych przemian w poszczególnych okresach działalności – powiedział Oktawian Leśniewski, dyrektor PGE GiEK Oddział Elektrownia Turów.

Zdjęcia pochodzą z archiwum fotograficznego elektrowni a wśród nich obejrzeć można zarówno prawdziwe perełki, jak te z początków lat 60-tych, po bardziej współczesne fotografie. Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Gdyby złodzieje i Niemieckie pachołki rządziły to Turowa już by nie było bo jakaś zdzira Unijna sobie tak powiedziała i tak miało być . Już raz kiedy rządziła Mafia PO-PSL-SLD to taka podobna zdzira Unijna nakazała zamknięcie Stoczni Gdańskiej i ten Niemiecki debil i pachołek Moskiewski jakim niewątpliwie jest Tawariszcz Donald Tusk zlikwidował Polską Stocznie. Bo Niemce tak kazali. Ot i cała prawda o tej zdradzieckiej klice-PO-PSL-SLD. To są najwięksi wrogowie Polski na nich trzeba BARDZO uważać bo zdradzą o świcie nawet własną matkę za Niemiecko-Sowieckie pieniądze. Przykłady ich zdrady narodowej widzimy każdego dnia w Uni Europejskiej jak gardłują i namawiają na wstrzymanie Polskiej rodzinie i Polskim przedsiębiorcą tak potrzebnych po pandemii pieniędzy. Konfidenci donosiciela na NASZĄ POLSKĘ.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.