Ostrzeżenie 1 stopnia o obfitych opadach śniegu dziś w nocy, w sobotę i w niedzielę wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Jeleniej Góry oraz powiatów karkonoskiego, kamiennogórskiego. Potem ma być bardzo ślisko.

Śnieg w Jeleniej Górze i dwóch powiatach ma zacząć padać dziś (24 lutego) od godziny 22.00 i sypać ma do późnego wieczora w w sobotę. Od sobotniego poranka ostrzeżenie dotyczy dodatkowo powiatów lwóweckiego i lubańskiego. Oprócz śniegu, w sobotę i w niedziele rano groźne będzie także oblodzenie. To ostrzeżenie dotyczy całego regionu.

Ostrzeżenie na dzisiejszy wieczór o śnieżycach ma 1. stopień i mówi o intensywnych opadach śniegu w Jeleniej Górze oraz powiatach karkonoskim i kamiennogórskim, które mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Ostrzeżenie przed opadami śniegu na sobotę dla Jeleniej Góry oraz powiatów kamiennogórskiego, karkonoskiego, lubańskiego i lwóweckiego ma ten sam stopień i treść.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem tez ma 1. stopień. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.