Pogoda najlepsza od lat, świetna frekwencja i znakomita atmosfera towarzyszyły rywalizacji podczas 7 Rowerowego Biegu Piastów, który rozegrany został w sobotę, 25 września, na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

W ostatnich latach było na tych zawodach przenikliwie zimno, warunki utrudniał także deszcz. Tym razem aura była łaskawsza – kilkanaście stopni ciepła, momentami nawet pokazywało się słońce. Na trasie, biegnącej z Jakuszyc przez Orle pod Świeradów-Zdrój i z powrotem przez Wysoki Kamień i Zakręt Śmierci, nie brakowało niczego. Były szybkie zjazdy po asfalcie, bardzo trudne po kamieniach, podejścia, odcinki szutrowe, trawiaste i pełne błota. Z pierwszym fragmentem błotnistym zawodnicy zmierzyli się już na pierwszym kilometrze.

Wiele emocji budził także zjazd z Wysokiego Kamienia na Zakręt Śmierci na dystansie GIGA. Rowerzyści lepsi techniczni bardzo go chwalili, jako wymagający, ale znakomity i szybki,. Byli jednak i tacy, całkiem liczni, którzy oceniali go jako niezwykle trudny, więc zsiadali z rowerów i schodzili z nimi.

Wspaniale wyglądała walka o pierwsze miejsce wśród mężczyzn na dystansie GIGA, gdzie starli się dwaj rewelacyjni zawodnicy: Łukasz Szrubkowski i Sebastian Wolny. Oderwali się od rywali, a o tym, że lepszy okazał się Sebastian, zadecydowały ostatnie kilometry, w tym zjazdy za Wysokim Kamieniem. Na mecie triumfator promieniał ze szczęścia i przypomniał, że rok wcześniej wygrał Rowerowy Bieg Piastów na dystansie MEGA.

Wśród pań GIGA należało znowu do królowej jakuszyckich tras rowerowych Dominiki Niemiec. Wygrała ze sporą przewagą, ale nie bez emocji, bo kilka kilometrów przed metą złapała kapcia. Miała jednak tak dużą przewagę, że spokojnie dowiozła zwycięstwo do mety. Dominika wygrała Rowerowy Bieg Piastów po raz czwarty – drugi raz na dystansie GIGA. Dwukrotnie okazała się najlepsza także w MEGA.

Ponownie wygrała u nas także Alicja Marciniec – przed rokiem w GIGA, a tym razem – z dużą przewagą – w MEGA. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy czas uzyskał i okazał się zwycięzcą Maciej Skowron, a nieznacznie krócej jechali Ariel Kozłowski i Aleksander Piech. Na dystansie MINI z kolei oglądaliśmy fantastyczną rywalizację o pierwsze miejsce Michała Decewicza z Sergiuszem Wieczorkiewiczem oraz Adrianny Janiszewskiej z Natalią Chorostkowską.

Oczywiście zwycięzcami są wszyscy, którzy zmierzyli się z trasą. Startowały całe rodziny, startowali seniorzy, których spotykamy na naszych trasach na nartach i bez nart o różnych porach roku. Bardzo nas cieszy, że udział wzięło wielu debiutantów. Serce rosło, gdy kibicowaliśmy w wyścigu dzieci o nazwie Rowerowa Przygoda.

Dzięki łaskawej pogodzie nikt nie wyjeżdżał szybko z Jakuszyc. Atrakcji nie brakowało: mobilna wystawa z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź, stoiska partnerów, dekoracje najlepszych, a na koniec podsumowanie Wielkiego Jakuszyckiego Szlema, czyli rywalizacji o trofeum dla tych, którzy w 2021 roku ukończyli zimowy Bieg Piastów (na biegówkach), Letni Bieg Piastów (bieg górski) i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach. Dokonało tego 76 osób. Brawo!

7 Rowerowy Bieg Piastów został zorganizowany przez stowarzyszenie Bieg Piastów, ze wsparciem grona Sponsorów i Partnerów. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski, Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź SA, Sponsorem Technicznym Quest. Partnerem Technicznym jest Brubeck, a Partnerami: Fenwick’s, Kross, Volvo, Interferie, Grinday, Termy Cieplickie, Galeria Sudecka, Dolny Śląsk, Miasto Jelenia Góra i Miasto Szklarska Poręba. Patroni honorowi to: Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronem Medialnym jest Program I Polskiego Radia.

WYNIKI:

GIGA około 61 km

Mężczyżni

1. Sebastian Wolny 2:22:57

2. Łukasz Szrubkowski 2:23:51

3. Maciej Kataliński 2:28:12

Kobiety

1. Dominika Niemiec 2:43:04

2. Katarzyna Dąbrowicz 2:52:48

3. Agnieszka Węgrzyn 2:58:54


Wyścig GIGA ukończyło 258 osób, w tym 33 panie.

MEGA około 41 km

Mężczyżni

1. Maciej Skowron 1:33:31

2. Ariel Kozłowski 1:33:37

3. Aleksander Piech 1:33:42

Kobiety

1. Alicja Marciniec 1:40:51

2. Elwira Kuziel 1:47:26

3. Iwona Rychlewska 1:47:33

Wyścig MEGA ukończyły 373 osoby, w tym 47 pań. 

MINI około 19 km

Mężczyżni

1. Michał Decewicz 37:06

2. Sergiusz Wieczorkiewicz 37:11

3. Mirosław Kajoch 38:22

Kobiety

1. Adrianna Janiszewska 43:13

2. Natalia Chorostkowska 44:47

3. Karolina Maczuga 47:48

Wyścig MINI ukończyło 241 osób, w tym 79 pań.

Pełne wyniki:

https://wyniki.datasport.pl/results3428/

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.