Czeska Grupa Accolade, która dysponuje obecnie 580 000 mkw. powierzchni magazynowej w pobliżu zachodniej granicy Polski, wchodzi z nową inwestycją na dolnośląski rynek. Jej wybór padł na Jelenią Górę, gdzie zostanie otwarty kolejny park magazynowo- produkcyjny. Blisko połowa powierzchni magazynowych w Jeleniej Górze jest już wynajęta, a najemcy pojawią się parku w II kwartale 2022 r. Zajmą około 10 000 mkw.

Jak czytamy w komunikacie Grupy Accolade, „Nowa lokalizacja w Jeleniej Górze idealnie wpisuje się w portfolio parków Accolade wzdłuż zachodniej granicy. Miasto, liczące około 80 000 mieszkańców miasto, jest czwartym co do wielkości w województwie dolnośląskim, dogodnie położonym na skrzyżowaniu korytarzy transportowych między Niemcami a Czechami. Tym samym wszystkie nowoczesne parki Accolade w pobliżu zachodniej granicy leżą wzdłuż głównej drogi ekspresowej S3, łączącej tę część kraju z polskim wybrzeżem. Cały teren jest łatwo dostępny z Europy Zachodniej.

Kiedy wybraliśmy zachodnią część kraju jako punkt startowy w Polsce, niektórzy zastanawiali się, dlaczego nie zaczęliśmy do Warszawy, tak jak inni inwestorzy. Cieszę się jednak, że postawiliśmy na zachodnie pogranicze, które ma ogromny potencjał do wzrostu. Położenie na granicy z Niemcami i Czechami, duże miasta, dostępna siła robocza, solidna infrastruktura transportowa i otwarte na współpracę samorządy to ogromne zalety tego regionu. Obecne zainteresowanie firm tym obszarem potwierdza nasze początkowe założenia – komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

FOT.Accolade

Accolade od kilku lat konsekwentnie rośnie w zachodniej Polsce, otwierając parki w Goleniowie (63900 mkw.), Gorzowie Wielkopolskim (53500 mkw.), Zielonej Górze (128000 mkw.), Legnicy (61200 mkw.) i Koszalinie (13600 mkw). Działania inwestycyjne Grupy Accolade stawiają ją w czołówce najważniejszych inwestorów w regionie.

Wartość najnowszych inwestycji w rozbudowę goleniowskiego parku i budowę nowego parku jeleniogórskiego to 71 mln euro.

Rynek parków przemysłowych w pobliżu zachodniej granicy Polski jest stosunkowo młody, ale dzięki korzystnej lokalizacji rozwija się bardzo dynamicznie. Dostrzegają to również najemcy, których zainteresowanie obszarem stale rośnie. Opowiadamy na to zainteresowanie kolejnymi inwestycjami, takimi jak ekspansja w Goleniowie i wejście w nowe lokalizacje – dodaje Michał Białas, Country Head Accolade Polska.

Decyzja Accolade o inwestowaniu w nowoczesne i zrównoważone nieruchomości przemysłowe, oferujące elastyczne rozwiązania dla najemców z różnych sektorów przynosi efekty. Firmy mogą dostosowywać przestrzenie do swoich potrzeb, a ich działalność rozwija się dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, wspierających prowadzenie biznesu. Dzięki takiemu podejściu Accolade wynajęło prawie 370 tys. mkw. w pierwszej połowie 2021 roku największym markom z branży logistycznej (m.in. Fiege, Prime Cargo, PDC Logistics), e-commerce (m.in. Tchibo, AutoDoc) i przemysłu lekkiego (m.in. Faurecia). 

Nieruchomości, które dostarczamy na rynek, realizujemy z dbałością o środowisko naturalne i wierzymy, że są one bardziej ekologiczne niż te obecne w innych częściach Europy i świata. Dzięki naszemu elastycznemu podejściu, możemy łatwo dostosować się do potrzeb różnych firm, a przez to jesteśmy gotowi na dalszą ekspansję w nadchodzących latach – dodaje Milan Kratina.

FOT. Grupa Accolade

5 komentarzy

  1. zamiast przepisywac korporacyjną nowomowe ze strony „inwestpra” napisalibyście lepiej gdize to wspaniałe cudo techniki zostanie wybudowane….

  2. „Decyzja Accolade o inwestowaniu w nowoczesne i zrównoważone nieruchomości przemysłowe, oferujące elastyczne rozwiązania dla najemców z różnych sektorów przynosi efekty.”

    Ja prdl ale bulszit marketingowy.

  3. No właśnie, gdzie to będzie zlokalizowane i czym to się w ogóle zajmuje? Z korpobełkotu można wywnioskować że hale na wynajem.

  4. Kolejne beznadziejne, niskopłatne miejsca pracy, kolejne szpetne hale powstaną. Kiedy w końcu w tej dziurze pojawią się miejsca pracy dla ambitnych ludzi ?

    • Nie pojawia sie. Jedyna rada dla ambitnych to wyjechac albo samemu otworzyc firme.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.