Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla organizmu człowieka. Dzięki niej każdy z nas może czuć się dobrze we własnym ciele, cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Dodatkowo sport pozytywnie wpływa na samopoczucie i dobry nastrój, ale nie tylko te powody skłaniają zawodników do udziału w triathlonie. Jak przygotować się do uprawiania tego rodzaju aktywności i… dlaczego warto? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule!

Co to jest triathlon i dlaczego warto wziąć w nim udział?

Triathlon to popularna dyscyplina sportowa, w której wyćwiczysz wszystkie partie ciała. Jej ogromną zaletą jest różnorodność – trójbój opiera się bowiem na pływaniu, bieganiu oraz jeździe na rowerze. Jeżeli lubisz te wszystkie trzy rodzaje aktywności fizycznych, triathlon jest doskonałą opcją dla Ciebie. Ta dyscyplina sportu wiele wymaga od organizmu, ale jest też bardzo korzystna – wzmacnia ogólną kondycję, wytrzymałość oraz stan zdrowia. Dzięki uprawianiu tego rodzaju sportu jest całkiem spora szansa na to, że nawet w podeszłym wieku będziesz cieszyć się dobrą formą. Co ważne, do zawodów w triathlonie należy się dobrze przygotować – nie tylko pod względem ćwiczeń, ale również sprzętów i akcesoriów.

Jak się przygotować do udziału w triathlonie? Te akcesoria są bardzo przydatne

Jaki sprzęt można mieć przy sobie w trakcie udziału w triathlonie? Tak naprawdę określa to regulamin konkretnych zawodów, choć przyjęło się, że zawodnicy nie mogą mieć ze sobą nic z elektroniki oprócz zegarka. Zabrania się też posiadania szklanych butelek. Jak się wyposażyć przed zawodami? Można obejrzeć nowe zegarki triathlonowe. Obecnie jest bardzo wiele ciekawych modeli, które nie tylko pełnią swoją funkcję, ale też są wykonane bardzo estetycznie i wpisują się w trendy. Dodatkowo koniecznie pomyśl o odpowiednio dobranym kombinezonie pływackim. Powinien być wygodny i dobrze dopasowany, ale niezbyt ciasny. Przyda Ci się też bojka pływacka, plecak, czapka z daszkiem czy specjalny pas do biegania, do którego można też przymocować specjalne kieszonki na dodatkowe wyposażenie.

Artykuły ułatwiające udział w triathlonie: na co jeszcze warto postawić?

Kompletując sprzęt do udziału w triathlonie koniecznie pamiętaj również o zakupie odpowiednich butów. Obuwie jest bardzo ważne zarówno w przypadku części rowerowej, jak i biegowej zawodów. Tak naprawdę przygotowując się do udziału w zawodach postępuj tak, jakbyś uczestniczył w trzech rodzajach wyścigów: pływackim, rowerowym oraz biegowym. Wszystkie te części w triathlonie są bardzo ważne, a Twoje przygotowanie do zawodów nie może pomijać żadnej z nich, ponieważ gdyby tak się stało, Twoje szanse na zwycięstwo automatycznie stają się mniejsze. Tak, wymaga to nieco zainwestowania w dobrej jakości sprzęty sportowe, ale jeżeli zamierzasz związać się z tą dyscypliną na lata, nie będziesz żałować. W trakcie wyścigu dwukołowcem przydadzą Ci się lemondki wielopozycyjne na kierownicę, a w strefie zmian powinien być już przygotowany specjalny, wygodny plecak. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.