Organizatorami akcji byli: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach, które udostępniło 70 sadzonek dębów, gmina Mysłakowice – ulica otrzyma oficjalną, urzędową nazwę: „Aleja Dębowa 70-lecia PTTK”, właściciel firmy Juro-Trans – Jerzy Gadomski , który przekazał 210 szt. profesjonalnych palików do sadzonek, dyrekcja Rudawskiego Parku Krajobrazowego, Związek Gmin Karkonoskich, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Rada Sołecka Wsi Karpniki wraz z sołtysem Sebastianem Łukawskim, OSP Karpniki. Należą się im wielkie podziękowania.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze powstało 17 grudnia 1950 r. z na Zjeździe połączeniowym w wyniku połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Obecnie PTTK zrzesza blisko 70 tysięcy członków, zrzeszonych w ponad 2,2 tysiącach kół i klubów PTTK. W całej Polsce działa 300 oddziałów PTTK. Dzięki działalności Towarzystwa w Polsce istnieje ponad 76 tysięcy kilometrów wyznaczonych przez PTTK szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, narciarskich, konnych, wodnych i innych nierzadko biegnących przez tereny leśne.

Tegoroczne obchody jubileuszu 70-lecia towarzystwa przypadały na 26 września. Jedną z wielu imprez organizowanych w tym dniu przez PTTK była siódma edycja Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej mającej na celu zachęcenie do wspólnego wędrowania i poznawania walorów krajoznawczych.

Nowością tegorocznej sztafety jest sadzenie Drzew Dziedzictwa PTTK upamiętniających jubileusz towarzystwa. Sadzenie drzew realizowane jest w kooperacji z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych, w wyniku której lokalne nadleśnictwa udostępniły 70 sztuk sadzonek drzew przeznaczonych do uroczystego zasadzenia w wybranych przez organizatorów miejscach. Drzewa Dziedzictwa PTTK mają upamiętniać dokonania PTTK na rzecz zachowania walorów przyrodniczych i krajobrazowych Polski.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.