Magistrat zapowiada nasadzenia w alei Wojska Polskiego. Pojawią się m.in. lipy, hortensje i róże.

Urząd miasta informuje o rozstrzygniętym przetargu na wykonanie nasadzeń w ciągu alei Wojska Polskiego – (pomiędzy ulicą a ciągiem pieszym) na odcinku od ul. 1-go Maja do ul. Sudeckiej. Zadanie będzie realizować firma Garden – Art z Lubina.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie nasadzeń na powierzchni ok 3 000 m2 . Zaplanowana roślinność to: drzewa gatunku lipa drobnolistna; krzewy liściaste gatunku: hortensja bukietowa, róża „Marathon” oraz róża okrywkowa „Giro d’Italia”; byliny gatunku jarzmianka większa, hyzop lekarski, kocimiętka Fassena, szałwia omoszna, przetacznik kłosowy; rośliny cebulowe gatunku: krokus, narcyz biały, tulipan. Dostawa wraz z nasadzeniem zieleni realizowana będzie w terminie od początku września do konca listopada.

Fot. UM Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. Pewnie projekt zakłada, że bedzie pięknie i kolorowo. Tak jak przy teatrze? kamera na kamerze, monitoring całego skrzyżowania a sadzonki dziwnie wyszły z klombów. Teraz uchowały się róże bo takie zwykłe, ale też komuś się przydały bo w niektórych miejscach po dwa – trzy patyki. Monitoring kosztował kupę kasy i miasto i teatr, nasadzenia też nie za darmo i to są pieniądze wyrzucone w błoto jeśli Straż Miejska będzie czujna tak jak do tej pory to g…o (psie) z tego będzie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.