Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Policjanci garnizonu jeleniogórskiego od 8 do 10 lipca 2023 roku rano, w regionie prowadzili działania pod kątem eliminowania z ruchu osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu.

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy kierowcy przestrzegają przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz czy przewożą dzieci w fotelikach, a także dyscyplinowali tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy.

Policjanci w trakcie działań przebadali blisko 2000 kierujących, zatrzymali 6 kierujących w stanie nietrzeźwości, 9 w stanie po użyciu alkoholu, 8 nietrzeźwych rowerzystów, którzy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami po 2500 złotych, 5 cyklistów w stanie po użyciu alkoholu, którzy otrzymali mandaty po 1000 złotych, 15 kierowców straciło prawo jazdy oraz mundurowi zatrzymali 1 kierowcę, który naruszył sądowy zakaz.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierowcom, którzy naruszyli zakazy sądowe grozić może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Fot. KMP Jelenia Góra, info Edyta Bagrowska – oficer prasowy

1 Komentarz

  1. Lepiej iść do sądu , za 2,5 promila alkocholu sądy wymierzają pół roku prac społecznych ,wszystko po niżej kary coraz mniejsze. Taki wyrok otrzymała żona R. Kalisza- należy dodać iż jechało się ostrożnie i będzie ok. Kocham koalicję -4 dniowy tydzień pracy ,roczny urlop na wypalenie zawodowe, 800+ z wyrównaniem od czerwca, jeśli poczujesz się kobietą (zgłoś ten fakt do ZUS-przejdziesz na emeryturę w wieku 60 l .)Nie ma też obawy przed uchodżcami z Afryki p. Senyszyn uspokoiła Polki , wszystkie zgwałcone mają zagwarantowane usunięci ciąży. Pani Senyszyn i Lempart mogą spać spokojnie ,ich tamnikt nie zgwałci , podobne są do afrykńskich szamanów , więc żaden muzułmanch ich nie dotknie .

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.