Nastoletnia Amelka z Lwówka Śląskiego, zapuściła długie włosy, tylko po to, aby je ściąć i przekazać na potrzeby fundacji „Rak’n’Roll Wygraj Życie – wesprzeć akcję „Daj Włos”.

Moja córka Amelia myślała o tym od dawna, ale tak bardzo poruszyła ją historia swojej imienniczki „Amelki-małej Wojowniczki”, że szybko zrealizowała swoje plany – opowiada oficjalnemu portalowi gminy i miasta Lwówek Śląski – Marta Skruch, mama dziewczynki.

Peruki z naturalnych włosów są wykorzystywane przy produkcji peruk. Ich cena jest bardzo wysoka. Dziewczynom i kobietom, które przechodzą chemioterapię NFZ refunduje tylko część kosztów ich kupna. Dobre samopoczucie i zadowolenia z własnego wyglądu to ważna część terapi. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać program: Daj Włos.

Każdy może obciąć włosy w szlachetnym celu i przekazać je do fundacji. Ta współpracuje z perukarnią Rokoko, która od lat wyrabia piękne peruki. Najważniejszy w tym wszystkim jest, że przechodzące chemioterapię otrzymują nowe peruki całkowicie bezpłatnie. A wszystko m.in. dzięki takim wspaniałym dziewczynom jak Amelka.

– Tak więc pożegnaliśmy 40 cm włosów. Amelka mówi, że ma nadzieję, że komuś przydadzą się bardziej. Zapuszcza na kolejne ścięcie. Jestem z niej bardzo dumna… – dodaje mama Amelii.

Gratulując Amelce pięknego gestu i zapewniamy, że z chęcią opublikujemy zdjęcia innych, równie wspaniałych dziewczyn, które zdecydują się na podobny gest.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.