Na Polanie Jakuszyckiej Andrzej Duda wizytował budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu. – Obiekt pozwoli na organizowanie wydarzeń biegowych i biathlonowych na najwyższym poziomi – mówił. Podkreślił, że Polana Jakuszycka to miejsce rozpoznawane przez większość Polaków. – Tu odbywają się biegi narciarskiej, tu odbywa się Bieg Piastów, w którym bierze udział tylu naszych rodaków – mówił.

Dolnośląskie Centrum Sportu ma być jednym z najnowocześniejszych w Polsce i w Europie Środkowej ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. Koszt inwestycji to około 142 mln zł. Inwestycję realizuje samorząd województwa dolnośląskiego wspierany przez Ministerstwo Sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk, która wizytowała Centrum wraz z prezydentem i innymi oficjalnymi gośćmi, przyznała, że inwestycja wygląda imponująco i zapewniła, że w miarę możliwości Ministerstwo Sportu będzie ją dofinansowywać.

– To Centrum powstaje po to, aby polskie narciarstwo biegowe, aby polski biatlon miały zaplecze treningowe, ale przede wszystkim, abyśmy mieli obiekty z prawdziwego zdarzenia, które pozwalają na organizacje światowych wydarzeń biegowych i biathlonowych na najwyższym poziomie – mówił Andrzej Duda.

Budowa DCS ma zakończyć się w 2021 roku.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że Dolnośląskie Centrum Sportu to inwestycja samorządowa.  – 140 milionów złotych to całość inwestycji, z tego 30 milionów złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu, a dziś pani minister dodatkowo przywiozła pięć milionów złotych, ale myślę, że będziemy rozmawiać o tym, by ta inwestycja była dofinansowana w kwocie 50 milionów złotych – mówił Przybylski. Dodał, że przeprowadzenie takiej inwestycji świadczy o ogromnym potencjale samorządów. Pokreślił, że basen, sala sportowa, boisko i inne elementy sportowej infrastruktury będą służyć wszystkim chętnym, nie tylko zawodowym sportowcom.

Na Polanie Jakuszyckiej prezydent Andrzej Duda zaprezentował założenia Eko-karty. – To deklaracja mojego zdecydowanego wsparcia dla inicjatyw na rzecz czystego powietrza, rozwoju źródeł energii odnawialnej, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, ochrony przyrody i właściwej gospodarki odpadami – wyjaśniał prezydent.

Na wiecu w Bolesławcu, który odwiedził dzisiaj około godz. 16.00 Andrzej Duda podkreślał rolę rodziny i poinformował, że złożył projekt zmian w prawie oświatowym, by rodzice mogli decydować o tym, jakie organizacje i stowarzyszenia wchodzą do szkoły. Odniósł się ponadto do ułaskawienia przez siebie pedofila. – To brudna kampania skierowana przeciwko mnie. Liczę się z tym, że będę kłamliwie i oszczerczo atakowany, ale w tym przypadku to rodzina jest skrzywdzona. Ja jej tylko pomogłem, bo mnie o to prosiła. Sprawca wyrok odsiedział i żałuje tego, co zrobił – mówił Andrzej Duda. Przerywały mu okrzyki opozycji i gwizdy. Przeciwnicy Dudy byli widoczni na wiecu w Bolesławcu. Niektórzy przyszli z transparentami „DudoPiS – Tchórz”, „Cykor”, „Nie mój prezydent” .

Na zakończenie wiecu w Bolesławcu Andrzej Duda zaapelował do zgromadzonych, aby poszli na wybory i „oddali głos za taką Polską, jakiej chcą dla swoich dzieci, wnuków i siebie samych”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.