Do napaści doszło w nocy z 6 na 7 grudnia 2020 roku. Trzech sprawców zaatakowało pokrzywdzonego na parkingu przy kantorze wymiany walut. Jak opisuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, napastnicy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, a także grozili mu przedmiotami przypominającymi broń palną i paralizator.

Pokrzywdzonemu zabrano pieniądze i inne przedmioty o wartości około 4000 złotych. Następnie, przy użyciu zabranej pokrzywdzonemu karty bankomatowej wraz z numerem PIN dokonali wypłaty kwoty łącznie 2000 złotych oraz zakupili alkohol za blisko 500 zł.

Areszt dla Pawła M.

Po ustaleniu tożsamości napastników, zatrzymany został Paweł M. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu usłyszał zarzuty dokonania rozboju i włamania do bankomatu.

Pawłowi M. postawiono również zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze policji ujawnili ponad 126 gramów metamfetaminy, 50 gramów amfetaminy, a także ponad 275 gramów środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste i haszyszu.

Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sądu Rejonowego w Bolesławcu uwzględnił wniosek Prokuratury. Zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu pozostały dwóch sprawców.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.