Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na koncie kradzieże, w tym pojazdu oraz włamania. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”. Straty pokrzywdzonych wynoszą około 180 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w listopadzie br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Były to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna najpierw ukradł pokrzywdzonemu kluczyk do samochodu, a następnie samochód marki Peugeot o wartości 50 tysięcy złotych. Ponadto włamał się i okradł jedną z firm, skąd jego łupem padły elektronarzędzia oraz akcesoria o łącznej wartości 130 tysięcy złotych. Ma on również na koncie próbę kradzieży katalizatora oraz rur miedzianych z piwnicy.

Jak się okazało, przestępstw tych 25-latek dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali część skradzionego mienia. Obecnie prowadzą czynności, których celem jest odnalezienie pozostałych skradzionych rzeczy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 11 listopada br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.