47-latek zginął pod kołami samochodu

47-latek zginął pod kołami samochodu

Policjanci ze Zgorzelca wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło wczoraj (24 listopada) na drodze krajowej nr 30. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez kierowcę Volksvagena.

Do wypadku doszło 24 listopada  około godziny 18. 30 na DK30 pod Zgorzelcem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 31-letni kierowca Volkswagena potrącił przechodzącego przez jezdnię 47-latka. Pieszy, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł. Mężczyzna poruszał się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Noś odblaski

Mundurowi przypominają o obowiązku noszenia odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność jest zdecydowanie gorsza. Elementy odblaskowe nosimy tak, aby były widoczne w światłach jadących pojazdów. Odbijają wtedy światło padające z reflektorów samochodu dając sygnał kierowcy, że po drodze porusza się człowiek. Dlatego najlepiej umieścić je nisko sylwetki, zarówno z przodu jak i z tyłu. Dla własnego bezpieczeństwa nośmy odblaski zawsze wtedy, gdy jest słaba widoczność, niezależnie czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, czy też nie, w dzień, czy w nocy. Za brak  elementu odblaskowego grozi mandat karny do 100 złotych.

Komentarze (3)

wpiszą mu covid i tak

tobie wpiszą "obłąkanie"

Przynajmniej świecić telefonem, cokolwiek.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.