Aleja Wojska Polskiego będzie ulicą jednokierunkową

Aleja Wojska Polskiego będzie ulicą jednokierunkową

Jeleniogórzanie muszą przygotować się na spore utrudnienia. Od najbliższej soboty (8 sierpnia) rozpocznie się remont najbardziej ruchliwej trasy w mieście. Aleja Wojska Polskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 1 Maja w kierunku Zabobrza będzie trasą jednokierunkową.

Ruch w przeciwną stronę, do Cieplic, będzie się odbywał ulicą Okrzei.

Objazd poprowadzony ulicą Okrzei

Ulica Okrzei  także na czas prowadzenia prac stanie się ulicą jednokierunkową. Na dodatek będą jeździć tędy autobusy MZK oraz prywatni przewoźnicy. Ruch zapowiada się duży, bo to ponad 197 kursów dziennie. Dla mieszkanców domów przy tej spokojnej do tej pory ulicy taka zmiana zapowiada się wyjątkowo uciążliwie.

Z Nowowiejskiej nakaz jazdy w prawo

- Na czas I etapu przebudowy, kierowcy będą mieli również możliwość wyjazdu z ul. Nowowiejskiej na ul. Wojska Polskiego (będzie nakaz skrętu w prawo). W II etapie, kiedy przebudowywana będzie druga część Al. Wojska Polskiego, możliwość ta zostanie zablokowana, w zamian otwarty zostanie wyjazd z ul. Klonowica – informuje Piotr Cichowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Zmiana tras MZK i przystanek w nowym miejscu

Zmiana organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego spowoduje także zmianę tras autobusów MZK.

Autobusy linii 3, 4, 6, 9, 10, 11, 12, 15, 17, 19, 22, 26, 33 i N2 jadące w kierunku Cieplic od skrzyżowania ulic 1-go Maja i Wojska Polskiego pojadą objazdem przez ul 1-go Maja, Okrzei, Armii Krajowej i dalej po trasie – informuje Daniel Błażków, kierownik Referatu Komunikacji Miejskiej i Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta w Jeleniej Górze .

Autobus Linii nr 8 kursować będzie od dworca PKP w kierunku Różyckiego/Ogińskiego z wyłączeniem remontowanego odcinka Wojska Polskiego.

Przystanek MZK Uniwersytet Ekonomiczny zostanie tymczasowo przeniesiony na ul. Okrzei (okolice budynku nr 8 – 10.

Jak zapewnia Daniel Błażków, te zmiany nie wydłużą czasu przejazdu komunikacją miejską, a więc nie potrzeba zmieniać rozkładu jazdy.

- Ruch pieszych będzie się odbywał płynnie – przekonuje Piotr Cichowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Mniej miejsc parkingowych

- W celu umożliwienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej zmuszeni jesteśmy do zlikwidowania miejsc parkingowych na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Armii Krajowej- mówi Piotr Cichowski. Na odcinku od ul. Armii Krajowej do Al. Wojska Polskiego wyłączone zostaną miejsca parkingowe po prawej stronie.

Od ulicy Okrzei (wjazd od 1 Maja) do ulicy Pocztowej miejsca parkingowe pozostaną bez zmian.

Remont po 20 latach

Aleja Wojska Polskiego jest jedną z głównych ulic Jeleniej Góry. Dziennie przejeżdża nią ponad 20 tysięcy samochodów. Ostatni remont ta trasa przeszła ponad 20 lat temu. Ulica zostanie przebudowana na odcinku 900 metrów. Będzie nowa nawierzchnia, oświetlenie, wyznaczona droga dla rowerzystów oraz doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Wykonawcą prac jest firma KAMA. Remont Alei Wojska Polskiego kosztuje ponad 12 milionów złotych.

- Chciałbym przeprosić mieszkańców Jeleniej Góry za utrudnienia, jakie wystąpią podczas remontu, który zakończy się pod koniec tego roku – napisał prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, informując na facebooku o rozpoczęciu remontu trasy. 

remont wojska polskiego  (1).jpg
remont wojska polskiego  (3).jpg
remont wojska polskiego  (4).jpg
remont wojska polskiego  (5).jpg
remont wojska polskiego  (7).jpg
remont wojska polskiego  (8).jpg
remont wojska polskiego  (9).jpg

Komentarze (12)

PiS.bolszewię zaskoczyła 100 rocznica bitwy warszawskiej. Na 1 dzień pajszczak z MON uruchomił "budowę " pomnika. Kamery odjechały koparki też zniknęły. Jak teraz mały kulawy z popsutymi zębami wytłumaczy się Putinowi z tej jednodniowej samowoli.

Wzięło się z.e.s.r.a.ł.o.

Defilady nie budjet.

Wina Tuska.

PiS.obolszewickie zjeby chcą wprowadzić podatek od wymiany oleju samochodowego 10 złotych za 1 litr.

No przekaż Krzysiu Mróz swoim p.o.p.i.e.rd.o.l.e.n.c.o.m ze sejma i senata że będę jeździł do Czech.

Połączę to z wyjazdem na pieczoną golonkę.

Ale wam pis.ozjeby nie zapłacę.

pis.bolszewik.czekista idź na leczenie.

Ja mam iść czy szajka oszustów małego kulawego führera?

Po dziesięciu latach kosztem setek mln zł parufka Macierewicz i Nowaczyk wreszcie rozszyfrowali hasło ,,du.pa'' będące kluczem do rozwiązania ,,zamachu'' smoleńskiego.

Stale potwierdzasz, że jesteś wrogim, polskojęzycznym elementem wywrotowym, który napisze wszystko co jest wrogie Polsce. Nawet nie potrafisz ukryć swojego wrodzonego ruskiego kundelstwa. Takie wyznaczyli ci zadanie..., a twoja agresja, warcholski język, zionąca wprost nienawiść do Polski i Polaków predysponuje cię raczej do badań psychiatrycznych niż do wchodzenia w jakiekolwiek polemiki...

Kolega Marian, Marian Banaś w ramach kontroli NIK bada jeden ze sztandarowych programów rządu. Program budowy polskich haha promów pt. PiSdeusz.

Została po nim tymze programie inicjowanym w 2017 tylko zardzewiała stępka.

Stępkę chrzcił osobiście krzyworyjny patologiczny oszust i kłamca Moravitzky z grupy przestępczej małego kulawego führera pomieszkującego w bunkrze kaczy szaniec przy Nowodworskiej.

PiS.bolszewiki jak chca budowac statki,to musza podpisac z Putinem umowe na dostawy blachy.
Mondre inaczej solidaruchy zlikwidowały hutnictwo i teraz od 2017 roku zabieraja sie do budowy statków.

"Od czasu położenia stępki w 2017 roku nie udało się nawet zaprojektować promu, który miał być impulsem do odrodzenia polskiego przemysłu stoczniowego."

Dobrze, że nie ogłosili programu budowy promów kosmicznych. One nawet stępki nie mają.

I co by chrzcił krzyworyjny patus Moravitzky?

Proponuję budowniczym ekologiczny napęd wiosłowy.

Galerników będzie dostarczała milicja obywatelska wyłapująca ludzi z białymi różami, tęczowymi flagami itp.

Może górnicy z zamykanych kopalń się też dołączą?

Job ich pis.bolszewicka brunatna mat'.

kwicz, kwicz de,b ilu...

Nie lamentujcie. w końcu coś się zmienia w tym mieście. Prawie dobrze zrobiona ul Drzymały (wciśnięte studzienki...) darmowy i chyba dobrze zrobiony parking na szkołą handlówką, poprawiane zatoczki autobusów kostką brukową z ul Drzymały. Popatrzmy też na pozytywne zmiany! czy Polacy muszą tylko narzekać!@?

Dobrze, że jeszcze niektóre samorządy prowadzą jakieś inwestycje. Nie mamy na szczęście tej zarazy ze wschodu.

Ale, żeby potraktować lot prezydencki jako szkoleniowy to tęga głowa musiała ten numer wymyślić.
Co ja myślę o Dudzie to myślę. Ale drugiej dziesięcioletniej żałoby nasz kraj nie przetrzyma...

Może to i Antoniego robota.

Ma jakieś wtyki na Okęciu;-)

Za sugerowanie przez Dudę, że się posługuje esbeckimi metodami chciał się odgryźć!

Gdyby duda się grobnął byłaby kupa śmiechu na cały świat.

Uważać na organizatora Siasina!

Jesteś chory

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.