Ruch w przeciwną stronę, do Cieplic, będzie się odbywał ulicą Okrzei.

Objazd poprowadzony ulicą Okrzei

Ulica Okrzei  także na czas prowadzenia prac stanie się ulicą jednokierunkową. Na dodatek będą jeździć tędy autobusy MZK oraz prywatni przewoźnicy. Ruch zapowiada się duży, bo to ponad 197 kursów dziennie. Dla mieszkanców domów przy tej spokojnej do tej pory ulicy taka zmiana zapowiada się wyjątkowo uciążliwie.

Z Nowowiejskiej nakaz jazdy w prawo

– Na czas I etapu przebudowy, kierowcy będą mieli również możliwość wyjazdu z ul. Nowowiejskiej na ul. Wojska Polskiego (będzie nakaz skrętu w prawo). W II etapie, kiedy przebudowywana będzie druga część Al. Wojska Polskiego, możliwość ta zostanie zablokowana, w zamian otwarty zostanie wyjazd z ul. Klonowica – informuje Piotr Cichowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Zmiana tras MZK i przystanek w nowym miejscu

Zmiana organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego spowoduje także zmianę tras autobusów MZK.

Autobusy linii 3, 4, 6, 9, 10, 11, 12, 15, 17, 19, 22, 26, 33 i N2 jadące w kierunku Cieplic od skrzyżowania ulic 1-go Maja i Wojska Polskiego pojadą objazdem przez ul 1-go Maja, Okrzei, Armii Krajowej i dalej po trasie – informuje Daniel Błażków, kierownik Referatu Komunikacji Miejskiej i Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta w Jeleniej Górze .

Autobus Linii nr 8 kursować będzie od dworca PKP w kierunku Różyckiego/Ogińskiego z wyłączeniem remontowanego odcinka Wojska Polskiego.

Przystanek MZK Uniwersytet Ekonomiczny zostanie tymczasowo przeniesiony na ul. Okrzei (okolice budynku nr 8 – 10.

Jak zapewnia Daniel Błażków, te zmiany nie wydłużą czasu przejazdu komunikacją miejską, a więc nie potrzeba zmieniać rozkładu jazdy.

– Ruch pieszych będzie się odbywał płynnie – przekonuje Piotr Cichowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Mniej miejsc parkingowych

– W celu umożliwienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej zmuszeni jesteśmy do zlikwidowania miejsc parkingowych na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Armii Krajowej- mówi Piotr Cichowski. Na odcinku od ul. Armii Krajowej do Al. Wojska Polskiego wyłączone zostaną miejsca parkingowe po prawej stronie.

Od ulicy Okrzei (wjazd od 1 Maja) do ulicy Pocztowej miejsca parkingowe pozostaną bez zmian.

Remont po 20 latach

Aleja Wojska Polskiego jest jedną z głównych ulic Jeleniej Góry. Dziennie przejeżdża nią ponad 20 tysięcy samochodów. Ostatni remont ta trasa przeszła ponad 20 lat temu. Ulica zostanie przebudowana na odcinku 900 metrów. Będzie nowa nawierzchnia, oświetlenie, wyznaczona droga dla rowerzystów oraz doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Wykonawcą prac jest firma KAMA. Remont Alei Wojska Polskiego kosztuje ponad 12 milionów złotych.

– Chciałbym przeprosić mieszkańców Jeleniej Góry za utrudnienia, jakie wystąpią podczas remontu, który zakończy się pod koniec tego roku – napisał prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, informując na facebooku o rozpoczęciu remontu trasy. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.