Art Skwer i Kamil Bednarek w Szklarskiej Porębie

Art Skwer i Kamil Bednarek w Szklarskiej Porębie

Wakacje w Szklarskiej Porebie to góry atrakcji także kulturalnych. Przed nami finałowa odsłona tegorocznego Letniego Festiwalu Sztuki - Art Skwer, organizowanego cyklicznie pod Szrenicą oraz fala muzycznego luzu, czyli Dolnośląski Chillout w górskim klimacie.

Ostatnia odsłona tegorocznego Letniego Festiwalu Sztuki – Art Skwer Od 16 do 18 sierpnia. Tym razem przez trzy dni od 14.00 do 19.00 na Skwerze Radiowej Trójki w centrum miasta pod Szrenicą cykl atrakcyjnych pokazów, warsztatów twórczych, pod hasłem „Z Ziemi Czerpane” oraz oficjalne zakończenie festiwalu. W programie trzydniowej imprezy: Słowiańska Osada Historyczna, happening Warsztat średniowieczny (starożytny proces otrzymywania miedzi, ustawienie dymarki do wytopu miedzi opalanej węglem drzewnym, ogień podsycany miechem ręcznym), pokazy krzesania i niecenia ognia od epoki kamienia do średniowiecza, budowa dymarki z gliny i kamienia, warsztaty obróbki żelaza dymarkowego, pokazy wytopu rudy darniowej w dymarce i odlewnictwa w brązie, stanowisko jubilerskie z repliką pieca starożytnego do precyzyjnych
prac złotniczych, pokaz otrzymywania granulek, pokaz lutowania granulacji na bazie receptur etruskich, warsztat metalurgiczny (średniowieczny wytop cyny i innych metali kolorowych ), pokazy kucia broni i narzędzi średniowiecznych na stanowisku kowalskim oraz stoisko z jadłem średniowiecznym. Ponadto 16 sierpnia - Izerskie Skrzaty, warsztaty Ekopodkładki. 17 sierpnia - warsztaty zdobienia ceramiki i twórczego wykorzystywania żywicy epoksydowej. 17 i 18 sierpnia - pokazy wytopu szkła w plenerowym piecu Jargiło GLASS STUDIO. 18 sierpnia - Festiwal Baniek Mydlanych, warsztaty „zabawa z asamblażem”, pejzaże geologiczne, malowanie kamieni czerpanych, a na zakończenie festiwalo o godz. 18.00 - występ artystyczny SZAFA SHOW.

Szczególne wydarzenie zaplanowano w Szklarskiej Porębie na niedzielę 19 sierpnia. Tego dnia na stadionie miejskim (Plac Sportowy 5) Dolnośląski Chillout – poczuj wakacyjny luz. Od godz Dodatkowo od godz. 16.30 koncerty, Eksplozja Kolorów, Strefa malucha, strefa relaksu i strefa gastronomiczna. Zagrają Jose Popita i grupa Leniwiec, a na finał (o 19.00) koncert Kamila Bednarka! Wstęp wolny.

Art Skwer 2018.jpg
Kamil Bednarek w Szklarskie Porębie.jpg

Komentarze (3)

A dzisiaj w Szklarskiej Porwbie na Maksymiliankach pokazał Sie kandydat z Karpacza od Kurzei,Dunki,Koziołka i tych innych nieudaczników i malkotentow(przyjezdnych).Pochodzil i poszedł.Co za ****stowo!!.Mysli ze mieszkancy sa tacy g**** ze dadzą sie takimu Pajacowi nabrac!."Spiprzaj Dziadu".

Widziałam tego gościa.Namawial sie z Faja.oni kombinują jak okraść Nasze miasto!.Ten z Karpacza zapomniał juz jak kiedys Komisarz spuścił miasto w długi i do dzisiaj nie mogliśmy sie odbić.Potem kolejni rujnowania Miasto a teraz cwaniaczek wraca bo widzi ze Szklaraka Poreba dogania Karpacz.Za za Palant,I to jeszcze Nasi Go przywieźli.Ale czy to sa Nasi??

Widziałam tego gościa.Namawial sie z Faja.oni kombinują jak okraść Nasze miasto!.Ten z Karpacza zapomniał juz jak kiedys Komisarz spuścił miasto w długi i do dzisiaj nie mogliśmy sie odbić.Potem kolejni rujnowania Miasto a teraz cwaniaczek wraca bo widzi ze Szklaraka Poreba dogania Karpacz.Za za Palant,I to jeszcze Nasi Go przywieźli.Ale czy to sa Nasi??

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.