Będą konkursy na dyrektorów w jeleniogórskim szpitalu i pogotowiu ratunkowym

Będą konkursy na dyrektorów w jeleniogórskim szpitalu i pogotowiu ratunkowym

Wprowadzone w marcu tymczasowe zmiany w kierownictwie Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej i pogotowiu ratunkowym w Jeleniej Górze są bardziej trwałe niż zapowiadano. Tak ma być aż do ogłoszenia konkursów na dyrektorów w obu podmiotach.

Zmiany w obu placówkach wprowadzono w kwietniu. Wtedy dyrektorowi pogotowia Nikolajowi Lambrinowowi powierzono pełnienie obowiązków dyrektora szpitala, z uwagi na chorobę nominalnego szefa i konieczność zapewnianie sprawnego działania placówki w warunkach epidemii. Miało to trwać do 11 maja. Potem ten termin przedłużano.
W pogotowiu N. Lambrinowa zastąpiła zastępczyni do spraw ekonomicznych, a od końca maja Mariusz Gierus, jeleniogórski radny i szef koła Pi w radzie miejskiej. Tę nominacje zapowiedziano do 11 czerwca, ale także została przedłużona. Tymczasowe pełnienie obowiązków w szpitalu i pogotowiu staje się więc stanem trwałym.
Mariusz Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa przyznaje, że tak będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu w obu placówkach.
- Decyzja wojewody dolnośląskiego uzgodnionej z marszałkiem, w pogotowiu funkcje dyrektora pełni Mariusz Gierus, a w WCSKJ – Nikolaj Lambrinow. Docelowo, zarówno w WCSKJ jak i PR planowane są konkursy na stanowiska dyrektorów. Przeprowadzone zostaną w ciągu kilku najbliższych miesięcy – informuje M. Nowakowski, zwracając uwagę, że obie placówki pracują w stanie podwyższonej ostrożności związanej z epidemią i na tym skupiona musi być praca kadry kierowniczej.
 

Komentarze (13)

Czekają kto wygra wybory aby się nie narazić .

W Pogotowiu już wygrał radny Gierus z PiS.

To w Pisie też mają specjalistów w tej branży? Czy to będą tacy znawcy jak w Janowie?

na pewno nie będą tacy jak projektanci Czajki i spalarni odpadów które obecnie są rozdawane po Polsce.

[quote=Obatel]na pewno nie będą tacy jak projektanci Czajki i spalarni odpadów które obecnie są rozdawane po Polsce.[/quote]

Czaskoski zaPOwiedział duży przydział odpadów dla Jeleniej Góry w Podzięce za jego gorące przyjęcie przez tutejszych komuchów

Za rządów Tuska i koalicji PO-PSL zostało rozkradzione 600 miliardów złotych . ICH RZĄDY BYLY GORSZE NIZ KORONAWIRUS . Vincenty powiedział : PINIENDZY nie ma i nie będzie . A jednak za rządów PiS-u PINIENDZE znalazły się . JEZELI W JAKIMKOLWIEK PAŃSTWIE JEST ZA MAŁO PIENIENDZY TO ZNACZY ŻE W PAŃSTWIE TYM JEST ZA DUŻO ZŁODZIEI !!! . Od momentu gdy PiS przejął władzę i CBA [Mariusz Kamiński] zaczęło ścigać złodziei to w Polsce na wszystko pieniędzy starczyło .

I gdzie są ci ścigani? Ilu aresztował kamiński, który sam ma wyrok i został "cudownie" ułaskawiony? No, czekam na twoje rewelacje.

Już spieszę z informacjami. Dzisiejsze wiadomości z TVPis:
1."Dwóch liderów gangu zajmującego się wyłudzaniem podatku VAT, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP...w Poznaniu. Na skutek działania grupy Skarb Państwa stracił ponad 37 mln zł. Jednak śledczym, m.in. dzięki zastosowaniu konfiskaty rozszerzonej, udało się zabezpieczyć majątki przestępców warte przeszło 64 mln zł. Grozi im do 15 lat więzienia. W śledztwie zarzuty usłyszało oprócz nich 11 członków gangu.Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała w latach 2009-13 na terenie Wielkopolski. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie."
2. "Nawet 25 lat więzienia grozi ośmiu członkom gangu wyłudzającym zwrot VAT na fikcyjnym, tzw. karuzelowym obrocie towarami spożywczymi. Z aktu oskarżenia, które lubelskie „pezety” skierowały do sądu wynika, że przestępcy narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatków w kwocie co najmniej 20 milionów złotych. Za tzw. zbrodnię vatowską oskarżonym grozi kara nawet 25 lat więzienia."
To tylko dwa przykłady z dzisiaj. Swoją drogą nie dziwię się że pytasz bo w TVNWSI o tych sprawach nie mówią. Za PO ci przestępcy byli pod parasolem (nie)rządu Tuska.

A wodnik po tajnacku wybrano nowe kierownictwo z Nadania PO. Nowa miotła wyjebie 50% załogi i podniesie sobie o 100 % pensje - na wszystkim się zna. Za to radość u śmieciarzy pozbyli się stanowiska "moja żona wieczny dyrektor" Trzeba spierdalać póki czas i zostawić syf jaki się zrobiło. Wybór bez konkursu był panie prezydencie?

Słusznie - spie.rdalaj!

"szef koła Pi" - może Pi Er kwadrat?

"Władza zużywa. Władza, która jest słabo kontrolowana, zużywa bardzo ".

"Władza absolutna demoralizuje absolutnie"

- mały kulawy führer narodowy socjalista PiS.bolszewik Kaczyński

SBeku, nie kwicz....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.