Zmiany w obu placówkach wprowadzono w kwietniu. Wtedy dyrektorowi pogotowia Nikolajowi Lambrinowowi powierzono pełnienie obowiązków dyrektora szpitala, z uwagi na chorobę nominalnego szefa i konieczność zapewnianie sprawnego działania placówki w warunkach epidemii. Miało to trwać do 11 maja. Potem ten termin przedłużano.
W pogotowiu N. Lambrinowa zastąpiła zastępczyni do spraw ekonomicznych, a od końca maja Mariusz Gierus, jeleniogórski radny i szef koła Pi w radzie miejskiej. Tę nominacje zapowiedziano do 11 czerwca, ale także została przedłużona. Tymczasowe pełnienie obowiązków w szpitalu i pogotowiu staje się więc stanem trwałym.
Mariusz Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa przyznaje, że tak będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu w obu placówkach.
– Decyzja wojewody dolnośląskiego uzgodnionej z marszałkiem, w pogotowiu funkcje dyrektora pełni Mariusz Gierus, a w WCSKJ – Nikolaj Lambrinow. Docelowo, zarówno w WCSKJ jak i PR planowane są konkursy na stanowiska dyrektorów. Przeprowadzone zostaną w ciągu kilku najbliższych miesięcy – informuje M. Nowakowski, zwracając uwagę, że obie placówki pracują w stanie podwyższonej ostrożności związanej z epidemią i na tym skupiona musi być praca kadry kierowniczej.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.