Będą mieli wyborczy czerwiec

Będą mieli wyborczy czerwiec

Wyborczy czerwiec będą mieli mieszkańcy gminy Lubań. Wiele wskazuje, że w trzy kolejne niedziele odwiedzać będą lokale wyborcze. To za sprawą kolejnego przesunięcia terminu wyboru wójta i wyznaczenia daty referendum gminnego.

Z uwagi na wciąż duże zagrożenie epidemiologiczne po raz kolejny przesunięto termin wyborów lokalnych. Dotyczy to wyborów w ośmiu gminach naszego regionu: przedterminowe burmistrza w Bogatyni i wójta w gminie Lubań oraz uzupełniających w Gryfowie, Marciszowie, Nowogrodźcu, Sulikowie, Szklarskiej Porębie i Wleniu. Wszystkie zostały przełożone na 13 maja. W niektórych gminach, jak w Sulikowie i Wleniu to już szósty, wyznaczony termin. Pierwotnie wybory miały się tam odbyć 2 grudnia ubiegłego roku.
O ile w gminach, gdzie odbędą się wybory uzupełniające na głosowanie wystarczy jedna niedziela, tak w Bogatyni mogą być potrzebne dwie, a w gminie Lubań nawet trzy wizyty przy urnie. W Bogatyni stanie się tak, jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów i potrzebna będzie dogrywka w niedzielę 27 czerwca. W Lubaniu z kolei także 20 czerwca lokale wyborcze będą otwarte, bo taki termin wyznaczył komisarz wyborczy na przeprowadzenie referendum nad odwołaniem rady gminy. Inicjatorem referendum był Zbigniew Zajawin i była to reakcja na kompromitujący sposób pracy nad budżetem przez większościową grupę radnych

Komentarze (1)

Zawsze będzie można - idąc śladem pani Marszałek - przeprowadzić reasumpcję głosowania i będzie O.K.!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.