Festiwal Retro pod Szrenicą

Festiwal Retro pod Szrenicą

– Do końca marca praktycznie w każdy weekend będą odbywały się imprezy sportowe i turystyczne – zapowiada Anita Kaczmarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Jedna z najciekawszych propozycji już w najbliższą sobotę: rozpoczyna się Ski Retro Festiwal. Co jeszcze przygotowało miasto na nadchodzący sezon?

Ludzi w dawnych strojach narciarskich będziemy mogli oglądać w sobotę 23 stycznia. Uczestnicy spotkają się o godzinie 11. na Skwerze Radiowej Trójki. Później rozpocznie się parada retro ulicami miasta, która dojdzie na miejsce zawodów – SKI Arenę Szrenica. Same zawody odbędą się o godzinie 12.30 (od 12. rozpocznie się rozgrzewka i zapisy). Przewidziano konkurencje: slalom retro, skoki i zjazd w parach. Będzie to zarazem jubileuszowa, 10. odsłona popularnego Slalomu Retro pod Szrenicą. Po zawodach uczestnicy będą mogli posilić się zupą, przygotowaną na podstawie przepisu z początków XX wieku z regionu Karkonoszy, będą też gry i zabawy dla rodzin. Wręczanie nagród odbędzie się o godzinie 15. w szałasie „Mała Bawaria” (teren byłego hotelu „Szrenica”, nieopodal Ski Areny Szrenica).

Każdy, kto ma stare narty, strój z dawnych czasów, może wziąć udział. – Uwaga! To grozi złapaniem retro bakcyla – ostrzegają z przekorą organizatorzy.
Więcej o imprezach, które odbędą się w sezonie zimowym w Szklarskiej Porębie, piszemy w „Nowinach Jeleniogórskich”.

 

Komentarze (4)

Pod Szrenicą cały sezon jest retro.

Najlepszy jest retro wyciąg na Szrenicę.

Szklarska Poręba stała się reliktem minionej epoki! Z przyjemnością przyjeżdżam do Karpacza! d

A co, Poma na Kopie już działa? Nartostrada "Jan" przygotowana? Jednoosobowe krzesełko na Kopę zamienione na gondolę? Nie? To po co jeździć do Karpacza? Na zapiekanki?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.