Jelenia Góra traci WORD, sejmik scala ośrodki szkolenia kierowców

Jelenia Góra traci WORD, sejmik scala ośrodki szkolenia kierowców

Radni sejmiku dolnośląskiego podjęli decyzję o „scaleniu” Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Jeleniogórski ośrodek od września nie będzie już samodzielnym podmiotem, ale jednostką wrocławskiego WORD. Decyzja zapadła zgodnie z podziałem politycznym w samorządzie województwa – za zmianami była koalicja PiS i Bezpartyjnych Samorządowców. Interes miast siedzib samodzielnych WORD-ów okazał się drugorzędny. W tle tej decyzji jest ogromna różnica w rentowności poszczególnych ośrodków. Wrocławski był w kiepskiej sytuacji finansowej, a jeleniogórski wypracowywał duże nadwyżki. 

- Scalenie dolnośląskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego ma na celu racjonalizację wykorzystania zasobów ludzkich i majątkowych, poprawę efektywności działania jednostki i koordynacji zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także zwiększenie możliwości inwestycyjnych oraz podniesienie komfortu osób przystępujących do egzaminów - przekonuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego. Zapewnia, że zmiany mają charakter administracyjny. Wszystkie oddziały terenowe WORD-ów wraz z filiami pozostają i będą realizować swoje dotychczasowe zadania. Ośrodkiem wiodącym będzie WORD we Wrocławiu. Dyrektorzy oddziałów terenowych będą dyrektorami regionalnymi ośrodków ruchu drogowego. Zmiany wejdą w życie z początkiem września br.

 

- O planowanej likwidacji WORD-ów w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu i powołaniu jednego wrocławskiego z oddziałami w terenie mówiło się od pewnego czasu. Zwracali się do nas w tej sprawie pracownicy i związki zawodowe, próbując zapobiec takiej zmianie – mówi Marcin Zawiła, radny sejmiku. Punkt o scaleniu WORD-ów marszałek wprowadził nagle do porządku obrad czwartkowej sesji. Temat w ocenie Marcina Zawiły nie był należycie przeanalizowany. - Na przykład nie dowiedzieliśmy się rzeczy bardzo podstawowej: jakie są wyniki finansowe poszczególnych WORD-ów – mówi. Skądinąd wiadomo, że wrocławski WORD nie był rentowny, zaś jeleniogórska placówka radziła sobie świetnie (to efekt zarządzania poprzedniego dyrektora jeleniogórskiego WORD). To pod nią podlegały, poza jednostkami w Bolesławcu i Kamiennej Górze, także odlegle placówki w Głogowie i w Miliczu. - Nikt nam nie wyjaśnił, poza niewiele mówiącymi ogólnikami, czemu ma służyć połączenie czterech WORD-ów, jakie korzyści przyniesie taka centralizacja - wskazuje jeleniogórski radny sejmiku. Opozycyjni radni będą próbowali doprowadzić do uchylenia przez wojewodę przyjętej przez sejmik uchwały. Powodem ma być m.in. użyte w niej przez przygotowujących projekt uchwały niefachowe sformułowanie „scalenie”.

 

Za połączeniem wszystkich WORD-ów głosowało kilku radnych z naszego terenu. W tej liczbie Teresa Zembik, Andrzej Kredkowski oraz Marek Obrębalski. Ten ostatni tłumaczył, że swoją decyzję podjął po rozmowach z kierownictwem jeleniogórskiego WORD, pracownikami oraz z wicemarszałkiem Tymoteuszem Myrdą odpowiedzialnym m.in za ośrodki szkolenia kierowców. - Funkcjonowały cztery główne ośrodki oraz sieć podległych im jednostek, tworzących dość nielogiczną sieć. To scalenie ma uporządkować WORD-y organizacyjnie i ustabilizować finansowo – argumentuje radny Obrębalski. Były prezydent Jeleniej Góry jest pewien, że wprowadzana właśnie zmiana nie jest żadnym zagrożeniem ani dla pracowników, ani dla jakości świadczonych w jeleniogórskim ośrodku usług.  

word2.jpg
word1.jpg

Komentarze (49)

Ale wiocha... wszystko polikwidują w tej dziurze...

Głosujcie dalej na Radnego Marka Obrębalskiego ten radny to też przewodniczący rady szpitala Jeleniogórskiego też był za super fachowcem dyrektorem z Wrocławia i co teraz jest następny Marek popiera wszystkich tylko....

Jak nie znasz spraw, to nie zabieraj głosu. A od Obrębalskiego się odczep.

Ja się nie czepiam można było głosować aby Jelenia Góra przejęła Word Wrocław tym bardziej że JG ma zysk

zaprzaniec

Czy to kara dla dyrektora Leszczyka za latanie z senatorem Mrozem po nocy z plakatami Dudy?

W tym jest cały problem że duża część społeczeństwa ma się za ludzi wykształconych .A na czym to wykształcenie polega ? Na tym że jeden z drugim przepisze kilka artykułów z intranetu , pójdzie na opłacony egzamin który oczywiście zaliczy i już jest magister i według tego magistra zatoka Gdańska leży pod Krakowem a Wojskiem Polskim pod Lenino dowodził T. Kościuszko .Mało tego to taki magister nie zna tabliczki mnożenia , no bo po co jak jest komputer . I tacy magistrowie głosują na czaskoskiego bo on jest tęczowy .

Tytuł bzdurny. WORD w Jeleniej Górze dalej będzie funkcjonował, zmieni się tylko jego organizacja. I tyle w temacie. Żadnych sensacji.

Słyszysz siebie?... Zobaczysz tę reorganizację: kasa do Wrocławia, woły do roboty w Jeleniej a utrzymanie infrastruktury miasto -czyli My!!! Czyli nic sie nie zmienilo-nieprawdaż... dalej będziemy okradani...

"bezpartyjni samorządowcy" najbardziej wyuzdana intelektualnie nazwa partii

Lepsi są z pewnością partyjni platformersi czy pisuary? Tak?

nie lepsi, ale Ci "bezpartyjni" odrazu tyłeczek wystawili do rządząych. Hajsik musi sie zgadzać.

KCPiS zaczyna przejmować wszystkie organa samorządowe.
Oby nie doszło do upaństwowienia żon,dzietność spada.

Tamte 5 lat było jak takie te 5 lat będzie kabaretowe.

PIS rozwala wszystko w imie swoich interesów i to widać juz na prowincji. ani SLD ani PO nie rozwaliło WORD tylko PIS.

PIS powoli demontuje wszystko dając ludowi 500+ aby siedział cicho. idą wybory samorządowe, nie zagłosuję na PIS

Tak się rozwala coś co działa dobrze. Word Wrocław ma długi i jest źle zarządzany, word Jelenia Góra ma oddziały i jest dobrze zarządzany. Widać typowe w biznesie wrogie przejęcie w celu skoku na kasę i zniszczenia małej lecz dobrej firmy. Dziwię się Obrembalskiemu, że stał się katem dla tej firmy.

A jak głosował Przybylski też radny z tego rejonu?

żeby jeszcze wyprowadzili te wszystkie "nauki jazdy" z centrum miast...

WORD Wrocław ma ujemny stan: - 1 700 000 zł
WORD Jelenia Góra ma oszczędności + 5 000 000 zł. Jest co zabrać by załatać głupotę Wrocławia. No i jeszcze fakt że organ nadzoru nad WORDAMI zatwierdzał powiększający się ujemny stan konta Wrocławia a więc niejako marszałek ponosi odpowiedzialność za zniszczenie majątku Wrocławia. Ba a może aby zataić swoją winę w akceptacji rozrzutności Wrocławia robi to teraz tak szybko i wbrew innym...na wyborach ich docenimy...

Nasza narodowa specjalność "spieprzyć wszystko, co dobrze działa" odnosi kolejny sukces. Coraz bardziej czuję, na własnej skórze, że mieszkam w domu wariatów.

PiS.bolszewicka leninowska socjalistyczna zaraza zniszczy wszystko.

Smród.bolszewik.Czekista ma swoje źródło odoru w norze w Piechowicach. Nieudaczny, niedołężny umysłowo, niczego w życiu nie osiągnął, do niczego nie doszedł. Wydala swoje frustracje na naszych lokalnych portalach obwiniając o swoje upośledzenia wszystkich wokół....

cyt. "To scalenie ma uporządkować WORD-y organizacyjnie i ustabilizować finansowo –"
tzn zabrać milicz i głogów WORD Jelenia Góra i oddać do Wrocławowi i Legnicy - bo bliżej. Ale w tych wordach zdawalność jest rzędu 30% i czy zdający chcą tak niską zdawalność? (w Jeleniej Górze ok 50%). Czy nie może być tak że dobry, rozsądny i oszczędny (JG) ma oddać to co wypracował złemu, nie gospdarnemu (WR) bo wtedy będzie "porządek"? niech dobry ma jak najwięcej - jego ocenia rynek to ludzie swoim portfelem idą tam gdzie lepiej i niech tak będzie. To powrót do komunistycznego ładu gdzie zaradny inteligenty pracowity został kułakiem a za darmo dostał jego majątek g**** nierób, który ma budować wspólne dobro. powrót do komunizmu pełną gębą!

Sabcia mi powiedziała, że właśnie dlatego zmienili naczelnika, aby nie krzyczał i nie oponował tylko klaskał, i się miział.

Tak dla przypomnienia 'bezpartyjni samorządowcy' to byli działacze partyjni PO którzy stracili w PO posadki i ratowali się założeniem nowej partyjki dla niepoznaki nazwanej 'bezpartyjni'.

Patrząc z perspektywy czasu okazuje się, że pomysł Gierka z 49 województwami był bardzo mądry. Wtedy Wrocław i inne 'metropolie' nie mogły w bezczelny sposób pasożytować na całym regionie. Rozwój był bardziej równomierny.

Taka pozycja i oszczędności w WORD Jelenia Góra to zasługa pracowników a nie poprzedniego dyrektora. Jego zasługą jest parking przy ośrodku.

Co ten p. Obrębalski opowiada kto go przekonał? Kierownictwo i pracownicy WORD Jelenia Góra? Jak można zaufać już nawet nie jako radnemu ale jako człowiekowi,że nie staje w obronie Jeleniej Góra???

Mówi, że rozmawiał z kierownictwem i pracownikami WORD.Ja mam do niego zaufanie. Nieraz stawał w obronie spraw Jeleniej Góry, bardziej niż ta pokojowa i zawiła ekipa.

[quote=JG]Mówi, że rozmawiał z kierownictwem i pracownikami WORD.Ja mam do niego zaufanie. Nieraz stawał w obronie spraw Jeleniej Góry, bardziej niż ta pokojowa i zawiła ekipa.[/quote]

To skoro rozmawiał, to wie, że wszyscy łącznie z dyrekcją nie są zwolennikami scalenia WORDów.

Rozmowy z Panem Obrębalskim były, ale dotyczyły niedopuszczenia do centralizacji WORD Jelenia Góra. Liczyliśmy na jego głos "PRZECIW" Uchwale w sprawie scalenia wszystkich dolnośląskich WORDów. Brak słów na decyzję Pana Obrębalskiego.

z wypowiedzi Obrębalskiego wynika iż sam word jelenia góra chciał oddać się we władanie wrocławowi - ba oddac wszystkie oszczędnosci jeleniej dla wrocławia. Bełkot i taki nami rządzi? ekonom? WSTYD i hańba!

Słabiutkie to wnioskowanie. Zjedzcie snickersa i wam przejdzie. Skończycie może pluć.

SKANDAL - Obrębalski na taczkę!!!

Tak wraca komuna i centralizacja. Lotos, Orlen, gazownictwo - do jednego worka, centralnie zarządzanego...

Czy jest coś czego PO nie rozwali ?

PiS i samorządowcy tak zdecydowali. Czytaj jeśli potrafisz i ze zrozumieniem.

Kulawy führer Kaczyński powiedział kiedyś w Sejmie z mównicy:

"I nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe".

Bezpartyjni rozwalą wszystko. Gmina Podgórzyn też do rozbiórki. A kto zgadnie z jakiego ugrupowania jest Przewodniczący gminy?

Obrębalski jak był prezydentem miasta to "dla dobra miasta" sprzedał ciepłownię firmie z Opola (powiązanej kapitało z Niemcami). Tylko dla czyjego dobra bo na pewno nie mieszkańców J.G.

A może byś uruchomił szare komórki, jeśli oczywiście jakieś jeszcze posiadasz. Zaraz napiszesz, że Obrębalski jest Niemcem.

Niewygodne fakty?

Nadzór nad wszystkimi ośrodkami WORD w kraju sprawują urzędy marszałkowskie, a raczej powinny sprawować bo takowy właściwie nie istnieje,bynajmniej u nas o czym zapewne Warszawa wie niewiele. Nie tak dawno za ponad 17 milionów zł wybudowany został nowy budynek WORD we Wrocławiu. Niby nic szczególnego, a jednak. Do chwili budowy nowego ośrodka, mieścił się on w budynku w którym była jeszcze jedna jednostka administracyjna. Ale dyrekcji to nie wystarczało, potrzebna była nowa (bo nam się należy) siedziba, taka osobna, indywidualna. Reasumując, 17 mln wyrzuconych w błoto. I tu się mści brak nadzoru ze strony Marszałka. WORD we Wrocławiu zakończył rok ubiegły na minusie 1 mln 800 tys. złotych. Wszystkie pozostałe jednostki były na plusie.Jakim zatem cudem i z jakiego powodu Pan Marszałek Przybylski zatwierdził finansowe sprawozdanie wrocławskiego WORD-u z takim ogromnym deficytem, przecież to miasto wojewódzkie. Tu powinien głos zabrać prokurator bo śmierdzi tu jak diabli. Zatem, Pan Marszałek forsując znienacka "Scalenie" (tu się kłania Monty Python)WORD-ów chce zapewne doprowadzić do stanu ruiny wszystkie jednostki, bo to mu się po prostu należy. Abstramisiuę już od postawy Pana Obrębalskiego, bo zachował się jak typowy zdrajca mojego pięknego miasta, deklarując wcześniej że nigdy nie zgodzi się na "scalenie" (znowu się kłania Monty Python) WORD-ów a zachował się jak Judasz. A tłumaczenie Pana Obrębalskiego o korzyściach połączenia WORD-ów zakrawa na dosłownie haniebną kpinę z jego strony. I jeszcze ten kłamliwy wtręt o pozytywnej w kwestii scalenia opinii pracowników jeleniogórskiego WORD-u.Po prostu Panie Obrębalski, tym porządnym i pracowitym ludziom w WORD Jelenia Góra, napluł pan w twarz. Podłe to.

Dzidek, chyba za bardzo się pompujesz w tym rozciągniętym sweterku. Gdzie ty wyczytałeś, że Obrębalski dostał pozytywną opinię od pracowników WORD? Powiedział tylko że z nimi rozmawiał. Widać, że potrafisz tylko pluć i oskarżać. Mieszkańcy nic na tym scaleniu nie stracą, będą szkolenia, egzaminy. A dowiedz się przy okazji, kto podejmował decyzje o budowie tego obiektu we Wrocławiu? Kosztował ponad 18 mln i w grudniu 2013 roku został oddany. Czy czasami nie był to ktoś z Jeleniej Góry, kto odpowiadał za sprawy drogowe w urzędzie marszałkowskim?

Szanowny eco, daleki jestem od tego co mi przypisujesz, ale takie masz prawo. Nie jestem z tego ośrodka, ale znam, myślę że bardzo dobrze, cel tego "scalenia". Nie ma znaczenia, skąd była osoba o której wspominasz, ale fakt jest taki, że ten ośrodek pop prostu strata pieniędzy. Jest jeszcze jeden aspekt w tej sprawie, wrocławski WORD mógł również otworzyć swoją filię w Miliczu, ale im się po prostu to nie opłacało, tak twierdzili. Nie pisałem,że Pan Obrębalski dostał pozytywną opinię od pracowników WORD, w artykule napisane jest wyraźnie, że decyzję o głosowaniu na tak podjął po rozmowach z kierownictwem jeleniogórskiego WORD i pracownikami. I to jest akurat fałsz. Podkreślam raz jeszcze, chodzi mi wyłącznie o prestiż i dobro mojego miasta, któremu odbiera się kolejne już przywileje na korzyść Wrocławia. Przeżyłem likwidację województwa jeleniogórskiego i z\byt dobrze wiem, co się wtedy działo. Spokoju i pogody ducha życzę, bez oskarżeń o pompowanie, a sweter nadal jest w dobrej (nierozciągniętej) formie. Miłego wieczoru.

niech szlag trafi pis z ich polityką samorządową

niestety, w tym przypadku C.Przybylski i jego świta zrobili imprezę.

W imprezie brał również udział obecny wiceprzewodniczący sejmiku Andrzej K - niejaki Kredo . Jest to debil , który został wyproszony już w pierwszej klasie z lwóweckiego LO za wybitne osiągnięcia w nauce. Później ciężką pracą osiągnął był zawód katechety. Jak ludziska na takich bęcwałów głosują , niech się później nie dziwią , że tylko taca w kościele pełna.

W imprezie brał również udział obecny wiceprzewodniczący sejmiku Andrzej K - niejaki Kredo . Jest to debil , który został wyproszony już w pierwszej klasie z lwóweckiego LO za wybitne osiągnięcia w nauce. Później ciężką pracą osiągnął był zawód katechety. Jak ludziska na takich bęcwałów głosują , niech się później nie dziwią , że tylko taca w kościele pełna.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.