Kiedy Wody Polskie oczyszczą potoki i rzeki w naszym regionie?

Kiedy Wody Polskie oczyszczą potoki  i rzeki w naszym regionie?

Po niedawnych deszczach nasi czytelnicy z niepokojem obserwują rzeki, które sąsiadują z ich domostwami. Alarmują, że rzeki i potoki pełne są odpadów naniesionych przez wodę. Ponadto koryta zarastają  krzakami i wikliną. Pytamy, kiedy Wody Polskie wemą się do roboty?

W sprawie oczyszczenia potoku Radomierka w Maciejowej zwróciliśmy się do Wód Polskich. Oto wyjaśnienie nadesłane przez Annę Tarkę, rzeczniczkę prasową Wód Polskich: "Pracownicy Wód Polskich nadzorujący gospodarkę wodną w całym kraju, jak również w naszym regionie, na bieżąco monitorują stan wszystkich cieków będących w administracji Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim. W tak zwanym Programie realizacji zadań związanych z utrzymaniem wód w Jeleniej Górze, w tym roku zostaną przeprowadzone roboty konserwacyjne rzeki Kamienna na odcinku około 10 kilometrów. Remont przejdzie też budowla oraz czasza suchego zbiornika przeciwpowodziowego Sobieszów. Roboty konserwacyjne na potoku Radomierka były prowadzone na długości niespełna 5 kilometrów w 2019 roku. Natomiast kolejne roboty utrzymaniowe na tymże cieku planowane są na odcinku około 5 kilometrów i znajdują się obecnie na liście oczekujących zadań wraz z dziewięcioma innymi zadania z jeleniogórskiego obszaru miejskiego. To oznacza, że ich realizacji będzie możliwa po spełnieniu wielu niezależnych i obiektywnych czynników, jednak niewykluczone, że nastąpi to w jeszcze w 2020".

Będziemy mieli kolejne zapytanie do Wód Polskich, tym razem z gminy Podgórzyn. Mieszkańcy sami interweniowali w tej instytucji wiele razy, ale bez skutku. Chodzi o stan rzeki Podgórnej, która przepływa w sąsiedztwie domów przy ulicy Ogrodowej. - Koryto rzeki zarasta w sposób niekontrolowany krzakami, wikliną, drzewkami. Tworzą się wyspy i meandry. To zagraża naszym domom – alarmują mieszkańcy. - Boimy się, że taka sytuacja, zwłaszcza po większych opadach deszczu może sprzyjać podtopieniom - mówi nasz czytelnik. Ludzie zwracali się do gminy, ta odsyłała ich do Wód Polskich. Te z kolei milczą i nie wiadomo, kiedy zabiorą się za porządkowanie Podgórnej. Pod apelem o to podpisało się kilkudziesięciu mieszkańców. Chcą spać spokojnie, a nie patrzeć z niepokojem, czy woda podchodzi pod ich domy.

IMG_20200630_112244_resized_20200703_112346093.jpg
IMG_20200630_112409_resized_20200703_112345884.jpg

Komentarze (16)

a mieszkańcy radomierza czekaja od 20 lat na obiecany remont potoku Radomierka

a jak się remątuje potok ? masz pojencie co piszesz ?

w sobieszowie w rzece rosna drzewa. Potembedzie płacz jak mocna woda przyjdzie, wyrwie drzewa i pouszkadza mosty....

Pojencia nie mam ale pojęcie już tak....

Wody Polskie mają w zlewni wszystkich tak jak rząd i prezydent

Bezwzględny zakaz jazdy motorami ,kładami po wałach zbiornika w Sobieszowie.

Napiszcie ,albo dopytajcie luzniaka jakie wsparcie miasto dlo dla firm, dlaczego remont wojska polskiego tak opornie jest wykonywany,kiedy będzie udostępniony zameczek,na jakim etapie jest LaRambla,czy miasto już odzyskało wszystkie działki po targowisku Kiliński,jaka lokalizacja nowej hali widowiskowej.Tyle spraw a tu temat dla zamydlenia opieszałości i nieudolności władz miasta .

Napiszcie ,albo dopytajcie luzniaka jakie wsparcie miasto dlo dla firm, dlaczego remont wojska polskiego tak opornie jest wykonywany,kiedy będzie udostępniony zameczek,na jakim etapie jest LaRambla,czy miasto już odzyskało wszystkie działki po targowisku Kiliński,jaka lokalizacja nowej hali widowiskowej.Tyle spraw a tu temat dla zamydlenia opieszałości i nieudolności władz miasta .

Na św.Dygdy, którego nie ma nigdy! Powstały Wody Polskie, by zatrudnić przyjaciół królika, ale pieniędzy to już na inwestycje nie ma... ale za to będą podwyżki!

Bo Łużniak myśli teraz jak POpierać Trzaskowskiego.
I tak jak Rafałek nie daje rady rządzić Warszawą,tak Łużniak niemocen jest zajmować się Czerwoną Jelonką.

W narodowo socjalistycznym państwie Dudy budzi się narodowo socjalistyczna buta brunatnych oddziałów SA Adolfa Hitlera. Sebastian Kaleta wiceminister brunatnej narodowo socjalistycznej buty.

Wal się betonie od Pana Łużniaka.Nie jesteś godzien butów jemu czyścić.Słomę po sobie posprzątaj wiechciu.

Widziałem z Sabcią jak ludzie z firmy Ekomel ostatnio czyścili potok Komar - otóż wszystkie korzenie i badziewie wyciągnięte oraz wycięte z koryta potoku zostały zakopane w nabrzeżu, a konkretnie koparką został rozkopany brzeg, a następnie wszystkie odpady wrzucone, zasypane i uklepane łyżką koparki. Drewno przedstawiające wartość kominkową pojechało oczywiście na przyczepie do notabla. Mamy to wszystko nakręcone i upamiętnione na filmikach oraz fotkach. Leży to w naszych psich albumikach. SUPER ROBOTA PANOWIE!!!!! Brawo Wy.

Jak płynie syf to się zgłasza na straż miejską lub do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska.
Oczyszczalnia ścieków w Marczycach po kontroli już dostała wytyczne, a i mandat przytulił ktoś odpowiedzialny za zatruwanie wody ściekami niezgodnymi z normą na pozwoleniu.

Samo marudzenie nie wystarczy, a wody polskie bez wsporcia nie są w stanie tego ogarnąć.

W Starej Kamienicy rzeka Kamienica zarosnieta brak mozliwości przejscia brzegami zagrodzone brzegi nastawiane uli czas z tym skończyć !!!!

Ano wtedy kiedy PO-PSL-SLD-KGB odsuniecie od zarządzania tym rejonem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.