Maja Włoszczowska w domu w Jeleniej Górze ćwiczy do zawodów i olimpiady

Fot. FB Majka Włoszczowska

Decyzja zapadła. Słynna jeleniogórzanka, mistrzyni olimpijska przedłuża karierę o rok, by wystartować w 2021 roku w igrzyskach w Tokio. W domu w Jeleniej Górze spędziła kwarantannę po powrocie z zagranicy, a teraz ćwiczy na trenażerze i jeździ na rowerze po okolicy.

Maja Włoszczowska nie ukrywała, że w tym roku, po olimpiadzie w Tokio zamierzała zakończyć karierę i ścigać się bardziej na luzie i nie we wszystkich zawodach. Koronawirus pokrzyżował te plany. Już wiadomo, że tegoroczne igrzyska się nie odbędą. Zostały przesunięte o rok. 

- Zdecydowałam się w nich wystartować- mówi kolarka. I od razu zastrzega. -To tylko plan. Ostatnie wydarzenia pokazały, że wszystko może się wydarzyć – dodaje. Na raziew Jeleniej Górze przygotowuje się do startów. Gdy nie można było jeździć na rowerze, ćwiczyła w domu na trenażerze.

Na swoim profilu facebookowym zamieszcza filmy z treningów i dzieli się z fanami wskazówkami dotyczącymi intensywności treningów. Na specjalnej platformie internetowej pokonuje z nimi wirtualnie (i fizycznie na trenażerze) setki kilometrów. Chętnych nie brakuje.

- Ale od kilku dni, gdy już można jeździć na rowerze, skupiam się na tym – mówi Majka Włoszczowska. Na razie pokonuje trasy w lesie, bowiem jeleniogórskie single tracki Olbrzymy nadal są zamknięte. Być może zostaną udostępnione w maju. I od razu apeluje o ostrożność.- Nic gorszego nie może was spotkać w tych czasach, niż jakaś groźna kontuzja - ostrzega fanów przed brawurą na trasach.

Plany startu w igrzyskach olimpijskich w 2021 roku nie stresują jej sportowo. Wie, że przy ciężkiej pracy stać ją na poprawę wszystkich najlepszych wyników. Jest w dobrej formie. Nie ukrywa natomiast, że nowy termin olimpiady pokrzyżował nieco jej plany życiowe. Uważała, że po igrzyskach przyjdzie czas na założenie rodziny. Na razie musi to poczekać, a ona zamierza ścigać się jak najwięcej w tym sezonie i dotrwać do Tokio w 2021 roku. 

majka 3.jpg
majka 2.jpg
majka.jpg
maja włoszczowska.jpg

Komentarze (14)

A co to ta "OLIMPIDA " ? :)

Pindy się ganiają

Maja Włoszczowska, to wybitny sportowiec, duma Polski.

Dokładnie tak. Tylko że właśnie w związku z mniej lub bardziej fikcyjną pandemią jesteśmy w przededniu kryzys finansowego, który dotknie większość z nas. Lada moment wszystkie szpitale w kraju staną się jednoimienne. Dlatego celebryci milionerzy jakkolwiek by nie byli sympatyczni, nie wzbudzają euforii swoim sielskim życiem. Dzisiaj, dla odmiany, szacunek wzbudza pielęgniarka czy sprzedawczyni w Biedronce.

Z Wikipedii wynika, że ta impreza w której ona coś tam wygrywała nie jest już od lat organizowana (Puchar Świata MTB XCO) to chyba były jakieś kameralne zawody.

Natomiast na Olimpiadze zdobyła tylko 2-gie miejsce czyli przegrała. W sporcie jest tylko jeden zwycieza. Drugie,trzecie,czwarte... miejsce to nagrody pocieszenia dla przegranych.

A to prawda,że te maseczki co miasto rozdawało to mamy od firmy rodzinnej Mai? Oczywiście nie za Free?czy za Free?

Olimpiada to jest w szpitalu ,tam się zwycięża ze śmiercią . Dorobkiewicze nadal się bawią . Ile przekazała na wsparcie służby zdrowia?

Normalnie szok!!! Hitowa informacja dnia.

Juz nie placze, ze testu nie moze zrobic? Zamiast myslec tylko o sobie powinna rozwozic rowerem zakupy sąsiadom emerytom

Dlaczego oceny są 0-1 ? Dajcie pełne oceny to się dowiecie jak społeczeństwo ocenia celebrytów.

Trenuje na trenerze???

Maja jest wybitna sportsmenka i od zawsze kojarzy sie kibicom z Jelenia Gora.
Zarty z niej sa nie na miejscu, a zartuja tacy ktorzy w zyciu nic nie osiagneli !!!

Maja jest wybitna sportsmenka i od zawsze kojarzy sie kibicom z Jelenia Gora.
Zarty z niej sa nie na miejscu, a zartuja tacy ktorzy w zyciu nic nie osiagneli !!!

...czas na emeryturę, światowa czołówka już odjechała a Maja wyżej wała nie podskoczy...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.