Nowe życie ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze

Nowe życie ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze

Ulicą Krakowską w Jeleniej Górze, po długim solidnym remoncie, już można jeździć, choć oficjalnie nie została jeszcze odebrana. Droga znakomicie uzupełni układ komunikacyjny miasta – tędy pobiegnie nowa linia autobusowa, osoby udające się w dalsza podróż będą mogły skorzystać z dodatkowego parkingu przy dworcu PKP.

 

Na parkingu (park&ride) już stoją zaparkowane samochody, po nowiutkiej nawierzchni czasem przemknie auto albo rower. Ul. Krakowska jest już gotowa, choć oficjalny odbiór nastąpi za kilka dni.

 

W ramach zadania przebudowana została ulica na odcinku od ul. 1-go Maja do Alei Solidarności- (ok. 1100 m) wraz z wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej, budową parkingu „park&ride” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych w tym 8 dla osób niepełnosprawnych oraz montaż energooszczędnego oświetlenia. - Trochę to trwało, ale efekt jest świetny. Mam nadzieję, że parking nie okaże się szybko zbyt mały – powiedział nam kierowca, który właśnie zostawiał auto na nowym parkingu i spieszył się na pociąg.
Od października do siatki połączeń komunikacji zbiorowej w Jeleniej Górze wprowadzona zostanie nowa linia- nr 13. Zacznie ona swój bieg przy Dworcu PKP. Autobusy kursować będą przez ulice: Krakowska, Al. Solidarności do Przystanku Kozia, dalej przez ulice Wincentego Pola , Waryńskiego , Powstańców Śląskich , Różyckiego, Ogińskiego do Pętli przy ulicy Wiejskiej.

Koszt wyniósł ok. 9 milionów zł z czego ok. 7,6 miliona to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
 

DSC_9808.jpg
DSC_9793.jpg
DSC_9795.jpg
DSC_9798.jpg
DSC_9802.jpg
DSC_9805.jpg

Komentarze (21)

Kiedy przywrócą pendolino z Jeleniej Góry do Warszawy?

Przecież można skorzystać z pociągów linii S5 Berlin-Jelenia Góra-Sopot, które na swojej trasie mają przystanek Warszawa Centralna (na żądanie). Czas przejazdu Jelenia Góra-Warszawa to ok. 45 minut. Sam korzystam mieszkając w Warszawie, a pracując w Jeleniogórskiej Strefie Biznesu. Kolega tak z Krakowa dojeżdża na treningi codziennie to Fight Clubu.

[quote=Gdzie jest SKM?!]Przecież można skorzystać z pociągów linii S5 Berlin-Jelenia Góra-Sopot, które na swojej trasie mają przystanek Warszawa Centralna (na żądanie). Czas przejazdu Jelenia Góra-Warszawa to ok. 45 minut. Sam korzystam mieszkając w Warszawie, a pracując w Jeleniogórskiej Strefie Biznesu. Kolega tak z Krakowa dojeżdża na treningi codziennie to Fight Clubu.[/quote]

45 minut ??

Potwierdzam i polecam, a w wagonie restauracyjnym jest teraz dobra promka na lemoniadę ogórkową i cydr karkonoski.

Orientuj się: ktoś sobie żartował. Niech ci ktoś dorosły wytłumaczy, na czym ten żart polegał.

Dwa dni myślałeś nad odpowiedzią? Może sobie odpuść internety, bo cię przerastają...

Nie, dzisiaj zobaczyłem wpis tego nieogara. To jakiś twój krewny czy znajomy, że trzeba było pacanowi ruszyć z odsieczą?

Nie brnij synek, już wystarczająco się ośmieszyłeś.

Nową linię na Bacewicz/Kiepury - przynajmniej kilka kursów, prosimy!

To była bardzo potrzebna droga. Super, że została wyremontowana. Gdyby jeszcze można było coś zrobić z tym starym hotelem PKP.

Widać że w Zarządzie Dróg pracuje jakiś fan niebieskiej farby i "kopert" dla ON. Parking na 60 aut i aż 8 kopert. Tak samo jak było z parkingiem pod dwoma blokami na Wolności przy Osiedlu XX-lecia - parking na 35 aut, a wymalowali 8 kopert (potem 4 zamalowywali). Przepisy mówią, że w przypadku parkingu na 41 do 100 samochodów, powinny być 3 koperty. Oczywiście można więcej, ale od razu 8?

Zakładając, że to parking park & ride, czyli parkuj i jedź, to osoba niepełnosprawna, która ma kontynuować podróż, wysiądzie tuż przy dworcu, bo tak jej będzie wygodniej.

A po co druga linia na Wiejska? Potrzebna tam jak majtki pannie na telefon

Zdaje sie na wiejskiej wylądowała kostka brukowa z al.Woj.polskiego

Króla Popiela zjadły myszy, narodowych socjalistów pis.bolszewikow zjadły norki.

Parking jest OK ! Ale na pewno za mały. Można zauważyc ile aut stoi od Hotelu FeniX po obydwu stronach ulicy. Zapewne reszta stoi - parkuje po krzakach bo ciągle mało.
Ale jak patrze na przebudowywany początek Alei Wojska Polskiego to ręce opadają. Dlaczego tą ulicę zwężają. Widać to po układanych już nowych krawężnikach. Czy Aleja Wojska Polskiego będzie ulicą jednokierunkową ?????
SKANDAL !!!!!!!

To nie jest autostrada. Po co ci szeroka droga, jeśli tam się jeździ 40km/h? Jeździsz ciężarówką, czy masz problem z utrzymaniem się w pasie ruchu?

Zwęzenie zwęzeniem ale kto i dlaczego dał zgodę na zastąpienie starych i trwałych krawęzników granitowych na betonowe dziadostwo?

Pół szerokości przeznaczą na drogę dla dwóch rowerków. Będą popierdzielać te rowerki szczególnie zimą. Budowa ścieżki dla pedalaży to jest powód 'remontu' Al. Wojska Polskiego. Jest wiele gorszych ulic ale trzeba było jakoś wyrwać kawał ulicy dla rowerków to się zrobiło 'remont'.

Remont Ogińskiego - z jednej strony znaki informujące o drodze jednokierunkowej i ograniczenie do 30km/h, z drugiej strony (od ronda) na pasie postawione zapory, które są objeżdżane przez samochody, żadnych znaków o zakazie wjazdu. Brawo. Remont, który podobno miał się zacząć w sobotę.

I o to chodzi. Parking przy dworcu powinien być teraz za opłatą, jak w mieście.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.